Глава Роскомнадзора Олександр Жаров розповів газеті Известия про подробиці блокування сервісів Telegram. Він вказав, що в Росії близько 4200 операторів зв'язку, які надають громадянам послуги з доступу до мережі інтернет, і саме вони за допомогою технічних методів блокують сервіси месенджера.
На першому етапі відомству було відомо про більш ніж дев'яти тисячах власних IP-адрес Telegram.
"І оскільки йдеться не про блокування сторінки сайту, а всього месенджера, ми вивантажили всі чотири належних йому підмережі", - уточнив глава Роскомнадзора і додав, що блокування у операторів зайняло кілька годин.
Пізніше технічні фахівці зафіксували перехід месенджера на підмережу американської кампанії Amazon, яка включала в себе понад 600 тисяч IP-адрес. А після її вивантаження операторам зв'язку Telegram перейшов на підмережу Google, в якій було 540 тисяч IP-адрес.
"Звичайно, така велика кількість IP дозволяє сервісу дуже швидко мігрувати, такий перехід відбувається в перебігу двох-чотирьох хвилин, тому вивантажувати окремі адреси безглуздо, тільки всю підмережу", - наголосив Жаров.
За його словами, 18 підмереж, що належать Amazon і Google, вивантажені в єдиний реєстр забороненої інформації. Обидві компанії вже проінформовані про ці дії.
Нагадаємо, 6 квітня Роскомнадзор звернувся до суду з проханням заблокувати Telegram за відмову компанії передати ФСБ ключі шифрування, щоб спецслужба могла прочитати переписку користувачів.
► Літо 2024 року буде таким же спекотним, як і попереднє, а потім буде "переворот", – кліматологи ► В Індонезії блискавка вбила футболіста під час матчу (відео) ► 17 лютого очікуються найбільші морози ► Шторм на Філліпінах забрав життя 6 людей ► Над Швецією з'явилось унікальне сонячне гало