Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаВ світі → Венесуела на порозі колапсу?

Венесуела на порозі колапсу?

25.04.2016, 14:10
У нещодавно опублікованій доповіді Міжнародний валютний фонд пророкує Венесуелі інфляцію за підсумками 2016 року у рівні 720%. Це найвищий показник в світі. Але це ще не найстрашніше, в порівнянні з прогнозом провідних світових економістів.

139987.jpg (12.47 Kb)
 
Заступник директора департаменту з кредитно-грошових питань та ринків капіталу МВФ Роберт Реннхак (Robert K. Rennhack) заявив, що Венесуела знаходиться на порозі гіперінфляції. Якщо уряд Венесуели не змінить свою економічну політику, то в країні протягом найближчих 12-18 місяців може статися повний крах економічної системи.

«Венесуела пішла по шляху гіперінфляції, починаючи з 2015 року. За моїми розрахунками, в 2017 році інфляція складе 2,2 тисячі відсотків, при несприятливому розвитку сценарію - 13,8 тисячі відсотків », - заявив Реннхак.

Високопоставлений чиновник МВФ уникає торкатися політичних аспектів економічної ситуації в Венесуелі. Разом з тим добре відомо, що жоден уряд в Латинській Америці не зміг би втриматися при владі зважаючи на такі показники гіперінфляції.

«Гіперінфляція означає, що національна валюта буквально на очах втрачає свою цінність, люди змушені йти в магазини з мішками грошей, так як ціни ростуть кожну годину, - розповів Реннхак. - В подальшому, виходячи з минулого досвіду Латинської Америки, відбувається консолідація політичних сил і зміна економічної політики».

Так, аналогічна ситуація була в Болівії (1982-1984 рр.), В Аргентині (1989-1990 рр.), В Бразилії (1989-1990 рр.). В даний час Венесуела знаходиться в такому ж положенні.

Президентський мандат Ніколаса Мадуро закінчується в 2019 році. Опозиційний блок «Круглий стіл демократичної єдності» виступає за відставку президента країни Ніколаса Мадуро.

Багато венесуельців вірять, що в країні відбудеться соціальний вибух задовго до обіцяного економістами економічного колапсу. Ціни на продукти і товари ростуть щодня, полиці супермаркетів майже порожні, відключення електроенергії стали нормою. Президент Венесуели Ніколас Мадуро зробив п'ятницю вихідним днем, скоротивши кількість робочих днів у країні до чотирьох заради економії електроенергії. Злочинність в країні досягла астрономічних розмірів.

Венесуельська валюта, болівар, настільки знецінилася, що навіть злодії її не потребують. Нещодавно в місцевій пресі з'явилася інформація про те, як грабіжники увірвалися в будинок відомого венесуельського інженера Педро Венеро (Pedro Venero) і відмовилися брати болівари, зажадавши від господаря долари в обмін на життя.

Згідно з дослідженнями експертів Центрального університету Венесуели і університету ім. Симона Болівара, після приходу до влади в 2013 році Ніколаса Мадуро падіння ВВП в 2016 році склало 8%. Рівень бідності за останні три роки збільшився з 23% до 73%.

Якщо Венесуела продовжить свій «гіперінфляційний шлях розвитку», то, швидше за все, Мадуро закінчить свій термін правління набагато раніше 2019 року.

Цілком можливо, що в країні відбудеться або військовий переворот колишніх соратників Чавеса, незадоволених політикою Мадуро, або під тиском регіональних лідерів Мадуро змушений буде передати кермо влади опозиційним силам, які мають більшість у Національних зборах.

Слід зазначити, що багато венесуельці сумніваються в здатності опозиції Венесуели отримати достатню кількість голосів в Організації американських держав (ОАД) для того, щоб домогтися від Мадуро відновлення повної демократії в країні на основі виконання положень Міжамериканської демократичної хартії.

Венесуела в даний час втратила свій колишній вплив в регіоні, який базувався на використанні нафтодоларів для фінансування лояльності своїх союзників. Після падіння цін на нафту політична карта Латинської Америки змінюється дуже швидко.

Для Латинської Америки найкращим виходом із ситуації було б рішення регіональних лідерів зажадати від Мадуро покласти край конституційній кризі на основі Міжамериканської демократичної хартії, а не шляхом військового перевороту. Військовий переворот буде означати повернення до найчорніших днів латиноамериканських військових диктатур.

Демократична громадськість країн Латинської Америки повинна докласти максимум зусиль, щоб уже в найближчий місяць країни - члени ОАД винесли це питання на голосування. Іншої альтернативи немає. Якщо нічого не робити, то це може призвести до повного краху економічної системи Венесуели і військового перевороту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
498