Росіяни стали витрачати більше половини доходів на продукти харчування, відмовляючись від товарів непершої необхідності. Про це пише
Коммерсантъ з посиланням на дослідження Інституту соціального аналізу та прогнозування РАНХіГС при президенті Росії.
У лютому 2016 року харчові продукти з урахуванням алкоголю і тютюнових виробів вперше за вісім років зайняли більшу частину в обігу роздрібної торгівлі Росії - 50,1%.
Востаннє подібний баланс спостерігався в минулу кризу 2008-2009 років. Перспектив поліпшення ситуації найближчим часом експерти не бачать.
"Відомо, що чим бідніше домашнє господарство, тим більшу частину бюджету воно витрачає на продукти харчування", - пояснюють автори моніторингу.
В інституті підрахували, що в лютому реальні доходи росіян в порівнянні з аналогічним періодом минулого року знизилися на 6,9%, а реальна зарплата - на 2,6%. Рівень бідності за підсумками року зріс на 2,2 процентного пункту, до 13,4%. Про зниження рівня життя зазначає 50% населення, випливає з моніторингу РАНХіГС.
Частка бідних росіян, які стали економити на товарах і послугах, в березні зросла на 0,6 процентних пункту - до 89%, а частка представників середнього класу збільшилася на 3,9 процентного пункту, до 79,3%. Від купівлі звичних продуктів готові відмовитися 55,8% опитаних.
У першому кварталі 2016 року, за даними РАНХіГС, ціни на продукти зросли найменше - на 6,9%. Драйвером зростання цін стали непродовольчі товари, що подорожчали на 9,7%, і послуги - на 8,5%.
Зазначимо, згідно зі статистикою за 2015 рік,
українці витрачають на їжу більше третини доходів (38,4%).
"korrespondent.net"
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: