Вчені: сонячні батареї можуть генерувати енергію з дощу
15.04.2016, 18:35
Китайські інженери з Ocean University і Yunnan Normal University розробили інноваційні сонячні панелі, які можуть працювати в будь-яку погоду, генеруючи електрику навіть з крапель дощу. Традиційні сонячні батареї здатні функціонувати тільки в ясну погоду. Всепогодні елементи є головним рішенням енергетичної кризи, переконані конструктори.
Фахівці з двох китайських університетів розробили всепогодні сонячні батареї, які в змозі генерувати електрику не тільки в ясну погоду, але і в похмурі дні, повідомляється в статті, опублікованій в науковому виданні Angewandte Chemie. Таким чином, дослідники вирішили проблему сонячних панелей, які не можуть бути застосовані в країнах з низьким рівнем сонячної активності.
В основі розробки китайських інженерів лежить особлива конструкція поля, коли панель виробляє електроенергію не тільки від падаючих сонячних променів, але і від крапель дощу. Традиційні сонячні панелі складаються з фотоелементів, виготовлених з кремнію для поглинання сонячного світла. Світло, потрапляючи на фотоелемент, втрачає електрони, а панель акумулює їх і передає в вигляді електрики, однак в похмуру погоду даний принцип не діє.
Китайські конструктори знайшли вихід із ситуації, обробивши панелі сенсибілізованим барвником в поєднанні з тонким шаром графена. Коли краплі дощу потрапляють на графен, сіль у воді розпадається на іони, тим самим створюючи енергію. Втім, ефективність всепогодніх панелей набагато нижче сонячних батарей. Китайські пластини в похмуру погоду працюють з 6,5% ефективності в той час, як сонячні панелі останньої моделі мають ККД в 22,5%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
► Літо 2024 року буде таким же спекотним, як і попереднє, а потім буде "переворот", – кліматологи ► В Індонезії блискавка вбила футболіста під час матчу (відео) ► 17 лютого очікуються найбільші морози ► Шторм на Філліпінах забрав життя 6 людей ► Над Швецією з'явилось унікальне сонячне гало