Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) підвищило прогноз темпів зростання світового попиту на нафту в поточному році на 100 тисяч барелів на добу - до 95,9 мільйона барелів. Про це йдеться в опублікованій 14 квітня доповіді агентства.
При цьому темпи зростання попиту на енергоресурси будуть нижче, ніж в минулому році: в 2016 році вони складуть 1,2 мільйона барелів на добу в порівнянні з 1,8 мільйона барелів в 2015 році. Подібна динаміка пов'язана з уповільненням попиту в Китаї, США і більшої частини Європи.
Згідно з оцінкою МЕА, світові поставки нафти в березні знизилися на 300 тисяч барелів на день, до 96,1 мільйона барелів на добу. При цьому прогноз по рівню виробництва в країнах, що не входять в ОПЕК, майже не змінився, склавши 57 мільйонів барелів на день.
Нафтовидобуток в країнах ОПЕК в березні знизилася на 90 тисяч барелів на добу, до 32,47 мільйона барелів у зв'язку з перебоями виробництва в Нігерії, ОАЕ та Іраку, повідомляють в МЕА. Це компенсувало зростання видобутку в Ірані і Анголі. Пропозиція з боку Саудівської Аравії залишилося близько до показника в 10,2 мільйона барелів на добу.
Позитивна статистика МЕА підштовхує нафтові котирування вгору. 14 квітня о 14:45 мск барель Brent коштує 44,29 долара, при цьому в ході торгової сесії вартість еталонної марки падала до 43,32 долара.
Надлишок пропозиції на світовому енергетичному ринку - фундаментальна причина падіння цін на нафту. 17 квітня в катарській столиці Доха повинна відбутися зустріч найбільших виробників нафти. Вони обговорять питання заморозки видобутку для стабілізації котирувань. Участь у зустрічі підтвердили Росія, Саудівська Аравія, Катар, Венесуела, Еквадор, Алжир, Нігерія, Оман, Кувейт і ОАЕ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
► Літо 2024 року буде таким же спекотним, як і попереднє, а потім буде "переворот", – кліматологи ► В Індонезії блискавка вбила футболіста під час матчу (відео) ► 17 лютого очікуються найбільші морози ► Шторм на Філліпінах забрав життя 6 людей ► Над Швецією з'явилось унікальне сонячне гало