Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаВідео ролики → НБУ підвищив облікову ставку

НБУ підвищив облікову ставку

12.07.2018, 15:30
Національний банк України (НБУ) вирішив підвищити облікову ставку на 0,5 процентного пункту (п.п.) - до 17,5% для приведення рівня інфляції в цільовий діапазон в 2019 році. Відповідне рішення затвердило правління НБУ на засіданні в четвер, 12 липня, повідомляє прес-центр регулятора.
У НБУ вважають, що зниження інфляції до мети може опинитися під загрозою через дії низки факторів - подальше пожвавлення внутрішнього попиту, активну трудову міграцію, посилення ризиків щодо отримання чергового траншу МВФ й іншого пов'язаного фінансування, високі інфляційні очікування, зниження інтересу інвесторів до активів країн, що розвиваються.

"Більш жорстка монетарна політика може нівелювати їхній вплив і сприяти зниженню інфляції до 5,8% на кінець наступного року і до 5% в 2020 році", - зазначив глава НБУ Яків Смолій.

Нагадаємо, востаннє Нацбанк підвищував облікову ставку на початку березня поточного року. До цього, 25 січня, НБУ підвищив облікову ставку відразу на 1,5% - до 16% річних.
Облікова ставка - еквівалент вартості грошей в економіці. За цією ставкою НБУ надає кошти комерційним банкам, а ті, в свою чергу, кредитують фізосіб і юросіб. Таким чином, облікова ставка впливає на вартість кредитних ресурсів.

Підвищення облікової ставки говорить про зростання рівня інфляції та падіння темпів економічного зростання в країні.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело "korrespondent.net"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
41