Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаВідео ролики → Hyperloop в Україні. Маршрути поїзда майбутнього

Hyperloop в Україні. Маршрути поїзда майбутнього

14.06.2018, 18:38
  Міністерство інфраструктури України підписало меморандум про співпрацю з компанією Hyperloop Transportation Technologies.   Планується спільна розробка технологій і пошук інвесторів. Тестову трубу для Hyperloop в Україні можуть запустити вже в наступному році. Корреспондент.net зібрав подробиці.   Hyperloop в Україні   Міністерство інфраструктури України оголосило про амбітні плани побудувати надшвидкісну транспортну систему Hyperloop наприкінці лютого цього року.   22 лютого міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив про появу Центру транспортних інновацій HypeUA, який має створити тестову площадку для реалізації проекту Hyperloop в Україні. Займуться розрахунками українські вчені з Академії наук.   Пізніше держконцерн Укроборонпром заявив, що підключається до ініціативи Міністерства інфраструктури і візьме участь у створенні Hyperloop в Україні.   14 червня Омелян підписав меморандум про співпрацю з директором компанії Hyperloop Transportation Technologies Дирком Альборном.   "Hyperloop - транспорт нового покоління, який дасть світу нечувану швидкість, нечувані можливості і нечувані технології. Одним з ключових підсумків цього візиту є наш чіткий намір спільно працювати над розробкою цих технологій", - зазначив Омелян.   Дивіться фото: Hyperloop в Україні. Маршрути поїзда майбутнього
  Україна розраховує на відкриття найближчим часом RND-центру і Data-центру в Україні, який займатиметься не тільки технологією Hyperloop, а й новими матеріалами, новими складовими компонентами сучасних транспортних можливостей світу. Створення спільного центру з розробок технологій у Києві чи Дніпрі.   "Ми будемо спільно розробляти технології та домовилися спільно шукати інвесторів для цього проекту," - зазначив Омелян.   Міністр зазначив, що Hyperloop в Україні має бути прозорою бізнес-моделлю, яка генерує прибуток.   Що стосується термінів реалізації проекту, Омелян зазначив, що в цьому році завершується попереднє техніко-економічне обгрунтування проекту, а в наступному році планується починати тестування тестової труби в Україні.   Україна розраховує, що технологія Hyperloop буде реалізована на її території в перспективі 5-10 років.   "Уперше Hyperloop тестуватиметься на експериментальній ділянці в Тулузі. Перший комерційний запуск можливий в ОАЕ. Я хочу, щоб у найближчі п'ять років ми прийшли хоча б до однієї лінії Hyperloop в Україні. Буде правильно провести переговори з партнерами в Китаї і ЄС і з'єднати через Hyperloop доставку вантажів між ними", - сказав міністр.   За попередніми підрахунками, на будівництво інфраструктури піде майже 4 мільярди доларів.   За і проти   У 2017 році аналітичний центр Український інститут майбутнього опублікував доповідь про економічну доцільність Hyperloop.   За його підрахунками, будівництво такого тунелю обійдеться значно дешевше, ніж будівництво високошвидкісної залізниці.   Експерт з транспорту Сергій Хижняк каже, що Hyperloop - це експериментальна технологія, яка зараз знаходиться між теорією і лабораторією.   Дивіться фото: Hyperloop в Україні. Маршрути поїзда майбутнього
  "Розуміючи, що Hyperloop - тільки теоретичні розробки, складно говорити про його впровадження в Україні. Україні потрібно розставити пріоритети. Щоб не вийшло, як у Радянському Союзі, коли порожні магазини, при цьому були ядерні ракети і космічні апарати", - вважає експерт.   Директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк вважає, що зараз Україні варто подбати про наявну інфраструктуру.   "Говорити про проекти, які коштують десятки мільярдів доларів на тлі того, що в Україні немає грошей для модернізації навіть наявної інфраструктури. Напевно, про ці речі можна говорити на перспективу 50-100 років. Реалістичність цього проекту мала", - говорить експерт.


Що таке Hyperloop   Hyperloop - "п'ятий вид" транспорту, який покликаний замінити поїзди і провести транспортну революцію, як це зробив локомотив, автомобіль і літак.   Маск каже, що ідея прийшла до нього під час довгої пробки. За його словами, це щось середнє між надзвуковим пасажирським літаком Concorde, рельсотрони і столом для аерохоккея.   Hyperloop був задуманий як розташований на опорах надземний трубопровід, усередині якого зі швидкістю від 480 до 1220 кілометрів за годину (залежно від ландшафту) з інтервалом у 30 секунд в одному напрямку переміщаються одиночні транспортні капсули довжиною 25-30 метрів.   Маск хоче, щоб люди подорожували в бобах (по типу таких самих, як у бобслеї, тільки більших), які будуть зі свистом проноситися крізь сталеві труби, встановлені на пілонах чи стовпах, спроектованих так, щоб пережити каліфорнійський землетрус.   Ці пілони, виконані із залізобетону, будуть рознесені на кожні 30 метрів (або близько того) і будуть заввишки в 6, 15 і 30 метрів залежно від місцевості.


Команда Маска вирішила, що тиск повітря всередині системи має бути в шість разів менший за тиск тонкої атмосфери Марса, що в значній мірі знизить опір швидкісно розігнаних бобів.   Серцем системи буде цей самий боб, що труба була найменш технологічною. Боб має стояти на металевих лижах, які котяться, або левітують, на подушці повітря, що накачується через невеликі отвори в лижах.   Магніти на лижах у парі з електромагнітним імпульсом дають бобу перший поштовх, після якого відчуття швидкості зникає.   Маск обіцяє, що боби будуть зручними і безпечними. Вони рухатимуться по Hyperloop по одному, відбуватимуть раз за 30 секунд чи близько того і рухатимуться в середньому на відстані 37 кілометрів один від одного.   Пасажири зможуть входити і виходити на кожному кінці труби і через відгалуження вздовж труби. Кожен пасажирський боб вміщуватиме 28 осіб, що сидітимуть по 14 осіб у два ряди, разом з багажним відділенням на одному кінці. Пасажири платитимуть близько 20 доларів за квиток в один кінець.   Реалізацією ідеї Маска займаються три команди - Hyperloop Transportation Technologies, Virgin Hyperloop One і Boring Company, оскільки він говорив, що не займатиметься Hyperloop. Правда, пізніше передумав.


Hyperloop швидше за все буде не зовсім петлею, як це відображено в назві проекту (англ. Loop - петля). Поки точно невідомо, який саме вигляд матиме транспортна схема, але швидше за все вона буде схожа на стандартне метро у великих містах світу - коли кожен окремий тунель веде до окремого місця призначення.   Окреме питання викликає швидкість Hyperloop. Останні тести змогли розігнати капсулу до 386 кілометрів за годину. Наприклад, деякі японські поїзди на магнітній подушці розганяються до 600 кілометрів за годину.   Hyperloop у світі   Декілька країн, такі, як Британія, Швеція, Естонія, Нідерланди, Росія та інші, говорили про свою зацікавленість у будівництві Hyperloop на своїй території.   У США шлях може бути прокладений з Чикаго через Колумбус у Піттсбург або ж із Далласа в Ларедо і Г'юстон. Третій варіант: Шаен - Денвер - Пуебло. Четвертий: Маямі - Орландо.   Найближчими до реалізації є маршрут у США, який пройде по лінії Нью-Йорк - Філадельфія - Балтимор - Вашингтон.   Нещодавно транспортне управління Вашингтона видало попередній дозвіл компанії Маска Boring Company на реалізацію проекту підземної автомагістралі.   Однак реалізація Маска помітно відрізняється від його ідеї: замість бобів по тунелях переміщаються ліфти з особистими автомобілями.


У червні Boring Company отримала дозвіл влади Чикаго на будівництво транспортних тунелів, які з'єднають діловий центр міста з міжнародним аеропортом О'Хара.   Місяць тому Маск опублікував відео поїздки по практично добудованому тунелю під Лос-Анджелесом, який компанія планує в найближчі місяці відкрити для поїздок.

First Boring Company tunnel under LA almost done! Pending final regulatory approvals, we will be offering free rides to the public in a few months. Super huge thanks to everyone that helped with this project. Strong support from public, elected officials & regulators is critical to success. As mentioned in prior posts, once fully operational (demo system rides will be free), the system will always give priority to pods for pedestrians & cyclists for less than the cost of a bus ticket.

Публикация от Elon Musk (@elonmusk) 10 Май 2018 в 6:49 PDT

Надшвидкісну транспортну систему Hyperloop побудують на Близькому Сході, щоб значно скоротити час у дорозі між Дубаєм, Абу-Дабі і містами Саудівської Аравії.   У рамках нового проекту HTT підписала угоду з компанією Aldar Properties, яка займалася будівництвом гоночної траси для Формули-1 на штучному острові Яс в Абу-Дабі.   За планами HTT, перша ділянка високошвидкісної траси Hyperloop протяжністю 10 кілометрів будуватиметься в декілька етапів і може бути запущена у 2020 році, до початку всесвітньої виставки Expo 2020 у Дубаї.   Траса зв'яже територію Expo 2020 року, міжнародний аеропорту Аль-Мактум у Дубаї, Абу-Дабі і Ер-Ріяд.


Компанія Hyperloop Transportation Technologies оголосила у квітні, що найближчим часом розпочне у Франції будівництво двох тестових ділянок транспортної системи Hyperloop.   Один з них матиме довжину 320 метрів і буде готовий до випробувань уже в цьому році, а друга ділянка довжиною в кілометр буде побудована у 2019 році.   У Канаді Hyperloop може теоретично з'єднати Торонто і Монреаль.   В Індії Hyperloop може курсувати з Бенгалуру в Ченнаї або з Мумбаї в Ченнаї.   Китай, у свою чергу, розробляє власну систему транспортування, схожу за своєю концепцією на Hyperloop.   Дизайн Hyperloop   У лютому компанія Virgin Hyperloop One показала макет пасажирської капсули поїзда Hyperloop.   Прототип був представлений у Дубаї спільно з дубайським дорожньо-транспортним відомством у рамках місяця інновацій в ОАЕ.  

A look inside the Virgin @HyperloopOne #prototype which makes global debut in #Dubai -
https://t.co/9qLRgxXxa9

Photo: Leslie Pableo | KT pic.twitter.com/bYw0P28i9C
— Khaleej Times (@khaleejtimes) 22 февраля 2018 г.   На фотографіях показаний просторий салон, у якому пасажири зможуть вільно переміщатися і стояти в повний зріст. Збоку від крісел розташовані вмонтовані сенсорні дисплеї, чиє призначення поки що неясне.   Простору між сидіннями вистачить для розміщення багажу, який пасажири захочуть із собою взяти для подорожей між містами.   У травні співробітники підрозділу BMW Designworks підготували повномасштабний прототип інтер'єру пасажирської капсули Hyperloop. Основним завданням, що стояло перед дизайнерами, було створення такого внутрішнього простору, у якому, незважаючи на відсутність вікон, пасажирам буде комфортно перебувати впродовж усієї подорожі.   Press BMW Group   Щоб досягти своєї мети, художники спробували перевести суспільний простір у сферу особистого, зробивши основний акцент на багатому візуальному і тактильному сприйнятті.   Наприклад, кожному пасажиру першого класу доступне регульоване шкіряне крісло з функцією підігріву тіа вентиляції, у яке вмонтований багатофункціональний дисплей.   З його допомогою пасажир може, окрім іншого, змінити налаштування індивідуального освітлення аж до коригування колірної гами, що варіюється від синього до рожевого.   Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.

Джерело "korrespondent.net"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
399