Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаВідео ролики → Фонд родини Святослава Нечитайло зробив доступною незрячим дітям нову Хрестоматію сучасної української літератури

Фонд родини Святослава Нечитайло зробив доступною незрячим дітям нову Хрестоматію сучасної української літератури

20.06.2017, 11:50
Проект "Книга Брайлем" стартував в 2015 році. Його завдання - зробити доступним читання художньої літератури незрячим, перш за все дітям дошкільного та шкільного віку.
Щорічно Фонд видає шрифтом Брайля мінімум 10 книг для школярів, а також підтримує видавництво регіональними центрами невеликих тиражів книг для незрячих дошкільнят. Ряд книжкових новинок були надані провідними видавництвами України: видавництвом "А-ба-ба-га-ла-ма-га" і "Видавництво Старого Лева". Середній тираж кожного видання - 100 примірників. Розсилка охоплює 32 спеціалізовані бібліотеки Товариства сліпих, 10 спеціальних шкіл для незрячих і слабозорих. Крім цього, вперше організована розсилка в обласні універсальні бібліотеки та інші організації, які працюють в інтересах незрячих дітей. Це робиться для того, щоб теза "рівність прав і можливостей" реалізовувалась в Україні на практиці, а незряча дитина могла отримати надруковану для неї книгу не тільки в спеціальній, але і в звичайній бібліотеці. Подібних ініціатив в останні роки було зовсім мало, і, як правило, книги шрифтом Брайля видавалися маленькими тиражами для поширення виключно в спеціальних школах.
    Реалізація проекту для дітей стала можливою завдяки Благодійному фонду Святослава Нечитайло за підтримки Львівського обласного відділення "Українського союзу інвалідів", ресурсного центру при університеті "Львівська політехніка" та національного будинку звукозапису і друку товариства сліпих.
"На початку року Міністр освіти Лілія Гриневич презентувала нову Хрестоматію для дітей початкової школи. Діти всієї України матимуть на партах цю класнючу книгу. Лише дітки, які не бачать, зазвичай залишаються без новинок, тому що, як правило, книги для незрячих видаються через декілька років після видання у звичайному форматі. Але в цьому році за підтримки Фонду родини Нечитайло Хрестоматію сучасної української дитячої літератури видано шрифтом Брайля майже одночасно з її аналогом для зрячого читача. Отже, 1 вересня дійсно всі дітки початкової школи отримують цю чудову новинку", - коментує Оксана Потимко, керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами при університеті "Львівська політехніка".
Ще одна ініціатива Фонду родини Нечитайло - підготовка узагальненої в єдиному каталозі інформації про книги, видані шрифтом Брайля різними ініціативами за останні кілька років, які доступні в Україні. Це наближає книгу до дитини і вчителя, який працює з незрячим учнем. Каталог працює в тестовому режимі і доступний за посиланням.

Проект "Книга Брайлем" відкритий для співпраці з іншими організаціями, які готові підтримати друк книг для незрячих дітей.
 

"korrespondent.net"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
247