Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаСуспільство → Окупанти збираються перевезти безцінні експонати кримських музеїв в Росію

Окупанти збираються перевезти безцінні експонати кримських музеїв в Росію

25.03.2014, 04:00
Російська окупаційна влада Криму має намір вивезти з півострова тисячі безцінних музейних експонатів, які тепер поповнять Ермітаж і інші музеї в РФ.
 
Про це вчора заявив зі сцени Майдану міністр культури України Євген Нищук.

"В автономії з 32 об'єктів шість належать українській культурній спадщини ЮНЕСКО: це Херсонес, Бахчисарай, Феодосійська фортеця та інші. Тепер звідти будуть вивозитися тисячі безцінних музейних експонатів. Їх хочуть забрати в Ермітаж і інші російські музеї. Це просто злочинно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лукашенко визнав анексію Криму Росією

Не може бути анексії культурної спадщини загальноєвропейського значення, яке є виключно українською. Ми просимо ЮНЕСКО допомогти захистити наші культурні цінності. Окупанти хочуть забрати їх, як і землю, а люди, які там живуть, їм байдужі", - сказав міністр культури.

Цю інформацію сьогодні підтвердив віце-прем'єр України з соціальних питань Олександр Сич.

"Деякі експонати з кримських музеїв демонструвалися за кордоном, і були спроби російської влади направити їх назад не в Крим, а навпростець в «Ермітаж» і інші музеї Росії", - сказав він на прес-конференції в Києві.

За словами віце-прем'єра, у зв'язку з цим були внесені деякі зміни в нормативно-правові акти, згідно з якими право розпоряджатися цими цінностями передається Міністерству культури України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
517