Дослідники з Лондонського університетського коледжу дійшли висновку, що в стресовій ситуації людина краще засвоює негативну інформацію, ніж коли вона перебуває в стані спокою. Про це повідомляє Journal of Neuroscience.
Зазначається, що в експерименті взяли участь 35 осіб. Вони були поділені на дві групи, першій з яких пропонувалося вирішити шість математичних задач за півхвилини, після чого виступити з доповіддю на раніше невідому тему. Друга група в цей час виконувала нескладні письмові вправи.
Після цього учасникам дослідження потрібно було згадати складні ситуації зі свого життя і дати їм оцінку.
У результаті було встановлено, що стрес впливає на критичне мислення - спокійні люди краще засвоюють позитивну інформацію, тоді як ті, хто перебуває під впливом стресу, навпаки, засвоюють відомості, що мають негативне забарвлення, якими вони в звичайному житті нехтують.
Другий етап дослідження проводився в Колорадо за участю 28 пожежників. Всім добровольцям дали такі ж завдання. В результаті вчені підтвердили свої висновки.
Автори статті наголошують, що стресова ситуація виправляє оптимістичне когнітивне спотворення, через яке люди переоцінюють свої успіхи щодо інших людей і недооцінюють ризики. Таким чином, стрес може допомагати людям краще сприймати важливу для них інформацію в небезпечній ситуації.
► Літо 2024 року буде таким же спекотним, як і попереднє, а потім буде "переворот", – кліматологи ► В Індонезії блискавка вбила футболіста під час матчу (відео) ► 17 лютого очікуються найбільші морози ► Шторм на Філліпінах забрав життя 6 людей ► Над Швецією з'явилось унікальне сонячне гало