У людському організмі знаходиться "другий мозок", який розташовується в кишечнику, і австралійські вчені змогли зрозуміти принцип його роботи, пише Science Alert. Ентеральна (кишкова - ред.) нервова система (ЕНС) складається з багатьох мільйонів нейронів, що регулюють роботу шлунково-кишкового тракту. Ця система периферійна і працює автономно від центральної (ЦНС), що складається з мозку і спинного мозку.
"Це насправді сам собі мозок", - заявив професор Університету Флиндерса Нік Спенсер, додавши, що Енс можна назвати і "першим мозком", оскільки ця система з'явилася раніше ЦНС в ході еволюції. За даними вчених, унікальна особливість шлунково-кишкового тракту полягає в тому, що він є єдиним внутрішнім органом з власною нервовою системою, яка може повністю функціонувати незалежно від головного мозку і спинного мозку. Фахівці проаналізували електричні імпульси в нейронах товстої кишки мишей і з'ясували, що ЕНС синхронно задіє нейрони, що збуджують і гальмують, які провокують скорочення м'язів в кишечнику.
► Літо 2024 року буде таким же спекотним, як і попереднє, а потім буде "переворот", – кліматологи ► В Індонезії блискавка вбила футболіста під час матчу (відео) ► 17 лютого очікуються найбільші морози ► Шторм на Філліпінах забрав життя 6 людей ► Над Швецією з'явилось унікальне сонячне гало