Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаСуспільство → Вчені виявили "другий мозок" в організмі людини

Вчені виявили "другий мозок" в організмі людини

02.06.2018, 03:56
У людському організмі знаходиться "другий мозок", який розташовується в кишечнику, і австралійські вчені змогли зрозуміти принцип його роботи, пише Science Alert.
Ентеральна (кишкова - ред.) нервова система (ЕНС) складається з багатьох мільйонів нейронів, що регулюють роботу шлунково-кишкового тракту. Ця система периферійна і працює автономно від центральної (ЦНС), що складається з мозку і спинного мозку.

"Це насправді сам собі мозок", - заявив професор Університету Флиндерса Нік Спенсер, додавши, що Енс можна назвати і "першим мозком", оскільки ця система з'явилася раніше ЦНС в ході еволюції.
За даними вчених, унікальна особливість шлунково-кишкового тракту полягає в тому, що він є єдиним внутрішнім органом з власною нервовою системою, яка може повністю функціонувати незалежно від головного мозку і спинного мозку.
Фахівці проаналізували електричні імпульси в нейронах товстої кишки мишей і з'ясували, що ЕНС синхронно задіє нейрони, що збуджують і гальмують, які провокують скорочення м'язів в кишечнику.

Як стверджують автори дослідження, раніше науці було невідомо, що мільйони клітин ЕНС одночасно генерують електричні імпульси.
Алкоголь уповільнює процес утворення нервових клітин - вчені

Раніше вчені описали сотні раніше невідомих областей головного мозку людини і створили його докладну карту.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.Джерело "korrespondent.net"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
85