Вчені з Тосканського університету заявили, що їм вдалося виявити найдавніше дерево на території Європи. Його знайшли в національному парку Полліно на півдні Італії, повідомляє Naked Science. За оцінками дослідників, дереву близько 1230 років, і воно досі продовжує рости - в останні десятиліття у нього з'явилося кілька нових річних кілець. Дослідникам відомі і більш старі дерева, але їхній вік можна оцінити лише приблизно.
Сосна з парку Полліно - найстаріше дерево, чий вік вдалося встановити безпосередньо, за допомогою аналізу річних кілець. Рослина належить до виду Pinus heldreichii, cосна Гельдрейха (боснійська сосна). До цього виду належав і попередній кандидат в найдавніші дерева Європи - 1075-річна сосна, що росте на півночі Греції.
Дослідники вивчали найстаріші дерева парку Полліно протягом чотирьох років. Найдавнішу сосну датували двома способами. Щоб проаналізувати річні кільця, з дерева витягли кілька кернів, але з'ясувалося, що центральна частина стовбура, яка містить найдавніші кільця, розсипалася на порох. Вік дерева уточнили за допомогою радіовуглецевого датування зразків коренів, які збереглися набагато краще.
За словами дослідників, сосна виросла в кінці VIII століття нашої ери, ця епоха відрізнялася порівняно холодним кліматом. Потім рослина пережила кілька періодів високої температури, включаючи довгі сильні посухи. Вчені говорять, що вивчення характеру росту сосни-довгожителя допоможе зрозуміти, як сучасні ліси будуть реагувати на глобальне потепління.
Нагадаємо, 27 квітня лідер КНДР Кім Чен Ин і глава Південної Кореї Мун Чже Ін посадили на демаркаційній лінії в прикордонній зоні Пханмунджом сосну як символ миру і процвітання. Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
► Літо 2024 року буде таким же спекотним, як і попереднє, а потім буде "переворот", – кліматологи ► В Індонезії блискавка вбила футболіста під час матчу (відео) ► 17 лютого очікуються найбільші морози ► Шторм на Філліпінах забрав життя 6 людей ► Над Швецією з'явилось унікальне сонячне гало