Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаСуспільство → Страхітливі і милі. Роботи Boston Dynamics

Страхітливі і милі. Роботи Boston Dynamics

11.05.2018, 21:00
  Робототехніка сьогодні є однією з найбільш швидкорозвивальних технологій. Найбільша увага прикута до розробок компанії Boston Dynamics.   Відео, де роботи Boston Dynamics, створювані для військових цілей Пентагону, регулярно збирають мільйони переглядів і викликають бурхливе обговорення.   У кожному новому роліку роботи проробляють нові, щораз складніші трюки. 10 травня на каналі компанії в YouTube було опубліковане відео, на якому прямоходячий робот Atlas бігає по парку і перестрибує через колоду.   Мета компанії - створити автономних роботів, у яких були б фізичні здібності людини і тварин. Корреспондент.net розповідає про найцікавіших роботів Boston Dynamics.   SpotMini   Характеристики SpotMini   Одна з останніх розробок Boston Dynamics - технопес SpotMini - схожа на собаку не тільки зовні, а й характером.   Коли один з роботів SpotMini не зміг відкрити двері в сусідню кімнату, йому на допомогу прийшов інший. Робот, оснащений щупальцем-маніпулятором, не тільки відкрив перед другом двері, а й притримав їх.


Згодом технопса перевірили на надійність. Людина з хокейною ключкою робить усе, щоб робот не втік. У примітці йдеться, що робот працює в автономному режимі майже весь час, за винятком наведення на ціль.   На самому початку оператор (який не показаний на відео) підводить робота до дверей і наводить маніпулятор на ручку і віддає команду "тікати". Те ж саме він робить на 42-й секунді відео. В іншому SpotMini діє повністю самостійно.   Цікаво, що під відео користувачі виказали своє співчуття і закликали шкурних виплодків не заважати роботу.


У технопса є старший брат Spot. Він увібрав у себе напрацювання попередніх роботів BigDog, Cheetah і LS3. На відміну від них, цей робот дуже тихий.   Характеристики робота Spot   Має надлюдську стабільність і може пересуватися по нерівній поверхні.


Atlas   Характеристики робота Atlas   У листопаді 2017 року Boston Dynamics представила антропоморфний Atlas, який першим з роботів навчився робити сальто назад.   Atlas, окрім сальто, уміє перетягувати коробки і долати смугу перешкод.   10 травня Boston Dynamics показали в новому ролику, як робот бігає по парку і перестрибує через колоду.     Раніше йому це вдавалося менш витончено, але дуже зворушливо.


Handle   Характеристики робота Handle   Відмінною особливістю робота є те, що на його задніх ногах є колеса. Засновник Boston Dynamics Марк Райберт на презентації Handle у лютому 2017 року перед інвесторами назвав його роботом з нічних кошмарів.   Завдяки поєднанню ніг з колесами Handle може здійснювати складні динамічні рухи, недоступні дял більшості сучасних роботів - наприклад, він уміє з'їжджати по сходах чи слизькому схилу і перестрибувати перешкоди на ходу.


При цьому робот активно використовує тяжкість власного тіла: нахиляється на поворотах, балансує, відхиляючись від вертикальної осі і витягує верхні кінцівки для того, щоб спіймати рівновагу.   LS3   Характеристики робота LS3   У 2014 році пройшли перші спільні навчання роботів з морськими піхотинцями на Гаваях. Робот є певним механічним аналогом мула, який бере на себе функції транспортування основної частини вантажу військовослужбовців і припасів.   По суті, Legged Squad Support System - це автономний і мобільний транспортник, який завдяки своїм розмірам зможе швидко доправити на поле бою патрони, амуніцію чи медичні препарати.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.

Джерело "korrespondent.net"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
559