Вночі "жайворонки" працюють швидше, а "сови" уважніше - вчені
20.12.2016, 04:29
Вночі "ранні пташки" швидше, ніж опівнічники, справляються з завданнями, пов'язаними з підвищеною уважністю, але при цьому допускають більше помилок. Такого висновку дійшли вчені з Вищої школи економіки та Оксфордського університету. Дослідження було опубліковане в журналі Experimental Brain Research. Це перше дослідження впливу позбавлення сну на людей з різними хронотіпами. 23 добровольці повинні були спати по 18 годин, з 8:00 ранку до 2:00 ночі, при цьому займаючись своїми звичайними справами.
Після пробудження і перед відходом до сну учасники дослідження проходили тест на уважність. Ранкові результати у "сов" і "жайворонків" невідрізнялися, різниця була лише в вечірніх.
Вчені пов'язують це з різним підходом до виконання завдань: "сови" звикли концентруватися в вечірні години. Так, незважаючи на більш низьку швидкість, через 18 годин без сну вони виявилися більш ефективні.
► Літо 2024 року буде таким же спекотним, як і попереднє, а потім буде "переворот", – кліматологи ► В Індонезії блискавка вбила футболіста під час матчу (відео) ► 17 лютого очікуються найбільші морози ► Шторм на Філліпінах забрав життя 6 людей ► Над Швецією з'явилось унікальне сонячне гало