Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаСуспільство → Панди вийшли із "Червоної книги"

Панди вийшли із "Червоної книги"

06.09.2016, 08:51
Після десятиліть зусиль із захисту та розведення велика панда більше не належить до списку видів, яким загрожує вимирання.
Завдяки зростанню популяції панд у Китаї статус тварини змінили із "перебуває під загрозою" на "вразливий".
Про ці зміни повідомили в рамках перегляду "Червоного списку" Міжнародного союзу охорони природи (IUCN).
Цього вдалося досягти завдяки зусиллям Китаю, де вважають велику панду національною твариною. Останні дослідження свідчать, що їхня популяція зросла до 1 864 дорослих панд.
Щодо кількості панд-дитинчат точних даних немає, але її оцінюють у понад 2 тисячі.
"Результати низки національних досліджень свідчать, що попереднє скорочення популяції було зупинене, нині спостерігається зростання кількості (панд. -Ред .). Оновлені дані говорять, що зусилля китайської влади щодо збереження цього виду були ефективними", - йдеться у звіті IUCN.
 Багато дітей у всьому світі називають панду улюбленою твариною   Водночас у IUCN попередили, що відновлення панд може бути тимчасовим. Очікується, що у наступні 80 років зміни клімату можуть знищити до третини бамбукових лісів, де живуть панди.
"А відтак, чисельність популяції панд також скорочуватиметься, перекресливши досягнення останніх десятиліть", - йдеться у доповіді.
Там наголошується, що дуже важливо працювати над збереженням бамбукових лісів.
"У критичний момент китайці зробили дійсно добру справу для панд, - заявив AFP Джон Робінсон, приматолог і головний фахівець із збереження видів Товариства із захисту дикої природи. - Так мало видів роблять зворотній шлях, залишаючи "Червоний список", що (результати із пандами. -Ред .) дійсно свідчать про успіх зусиль щодо їх збереження".
 Тепер до "Червоної книги" потрапила східна горила   Втім, перегляд списку приніс і погані новини. Тепер до "Червоної книги" потрапила східна горила, найбільший примат у світі.
До цього призвів розквіт незаконного полювання, через яке популяція горил зменшилася до 5 000 тварин у світі. За останні 20 років їхня кількість скоротилася на 70%.
Чотири із п'яти видів людиноподібних мавп нині перебувають під загрозою зникнення - східна та західна горили, а також орангутанги із Борнео і Суматри.
"Сумний день, бо "Червоний список" свідчить, що ми знищуємо одних із наших найближчих родичів", - заявила Інгер Андерсен, генеральний директор IUCN.
До "Чорного списку" Міжнародного союзу охорони природи занесені 82 954 видів тварин і рослин. Майже третина із них (23 928) - види, що перебувають під загрозою повного зникнення.
Джерело: ВВС Україна

"korrespondent.net"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
422