Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаСуспільство → Як очищують метал від іржі?

Як очищують метал від іржі?

02.06.2016, 17:12
Очищення металу від іржі є достатньо трудомісткою операцією і залежить, перш за все, від того, наскільки ретельно була підготована поверхня.
otchistka-metalla-ot-rgavchini.jpg (32.11 Kb)
 
Існують 3 методи очищення металевих поверхонь від іржі: механічний, хімічний і термічний.

Механічний метод
Як слідує з назви, при даному методі використовуються механізовані та ручні засоби очищення від іржі. Механічне очищення є обов’язковим етапом перед застосуванням хімічних засобів.

Ручний спосіб не передбачає використання електроінструмента і виконується виключно ручним інструментом: молотком, дротяною щіткою, шкребками, шпателями, пильниками, наждаком.

Ручний інструмент використовується на початковому етапі для позбавлення від іржі, видалення якої не викликає зайвих труднощів.
Другий етап очищення – механізований із застосуванням дротяних щіток, точильного каміння, голкових пістолетів, шліфувальних кругів тощо.
На 3 етапі у діло вступає абразивна очистка металу від іржі з використанням піску, дробу та інших абразивів. Існує декілька видів абразивної чистки: суха, волога, під тиском, стиснутим повітрям тощо. Усе залежить від типу забруднень.

Хімічний метод
Найбільш оптимальним способом видалення корозії слід вважати застосування спеціальних хімічних засобів. Саме вони роблять процес очищування від іржі легким та швидким і значно скорочують час очищення.

Слід пам’ятати, що на обробленій даними спецзасобами поверхні не має бути залишків іржі, адже вони можуть спровокувати появу нових ділянок корозії.
При хімічному очищенні поверхню спочатку знежирюють лужними миючими засобами, а потім обробляють спеціальним розчином, що містить кислоту. Після цього поверхню декілька разів почергово змивають водою та нейтральним розчином, а в кінці висушують.

Засоби для знежирення поділяються на:
• Водно-лужні розчини
• Органічні розчинники
• Емульсії

Емульсії мають низку переваг, порівняно із класичними розчинами:
• Негорючі
• Малотоксичні
• Максимально ефективні

Існує також і термічний спосіб видалення іржі шляхом її випалювання ацетиленовим пальником.
Підготування металевої поверхні може бути первинним та вторинним. Первинна обробка видаляє прокатну окалину та іржу перед нанесенням ґрунтовки. Вторинна підготовка потрібна для остаточного видалення іржі із вже заґрунтованої металевої поверхні.
Ретельність підготування поверхні визначає ступінь ефективності захисту металу від іржі/корозії. Незважаючи на те, що це достатньо трудомістка операція, для її проведення слід докласти максимум зусиль, адже врешті-решт саме вона визначає остаточний результат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
12395