Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаСуспільство → Незвичайні смерті лікарів пояснили боязню медицини

Незвичайні смерті лікарів пояснили боязню медицини

18.05.2016, 13:04
Дослідники з Колорадського університету спростували поширену думку, що лікарі вважають за краще відмовлятися від медичної допомоги на смертному одрі, що відрізняє їх від звичайних людей. Насправді доктора до кінця свого життя потрапляють в хоспіси так же часто, як і інші, і проводять в них більше часу. Дослідження опубліковане в Journal of American Geriatrics Society. Прес-реліз опублікований на сайті EurekAlert!

5a3db836c6f5f91b4a4f2b8dc1d391c909060b4c_900.jpg (24.8 Kb)
 
Міф про те, що тяжко хворі лікарі, знаючи ціну терапії, вважають за краще спокійно зустріти смерть, з'явився завдяки есе колишнього сімейного лікаря Кена Мюррея «Як лікарі помирають». У своїй роботі автор стверджував, що доктора частіше вмирають у себе вдома, відмовляючись від непотрібних медичних втручань. Есе поширилося серед громадськості з «вірусною» швидкістю і підтримувалося попередніми дослідженнями.

У новій роботі вчені вивчили медичні дані більше дев'яти тисяч померлих лікарів і 192 тисячі випадково обраних людей, які не мають медичної освіти, в період між 2008 і 2010 роком. Дослідники оцінили час перебування в лікарнях в останні шість місяців і в останній місяць життя. Виявилося, що число лікарів, які перебували у відділенні інтенсивної терапії, не відрізняється від кількості інших людей. Більш того, лікарі проводять в реанімації на кілька днів довше.

46 відсотків лікарів і 43 відсотки звичайних людей перебували в хоспісах в останні шість місяців життя. При цьому турбота про вмираючих декотрих тривала на 2,4 дня довше, ніж для інших пацієнтів. Також більше число лікарів користувалися послугами хоспісу в останні сім днів.

Розбіжність з попередніми дослідженнями автори пояснюють тим, що вивчалися різні покоління лікарів. Ті, що проходили медичну практику до введення хоспісів та паліативної медицини, ухиляються від нових для них методів лікування і догляду. За словами дослідників, лікарі, як і всі інші люди, не застраховані від страхів і фобій перед невідомим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
520