Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаСуспільство → Вчені навчилися телепортувати в "звичайному" макросвіті

Вчені навчилися телепортувати в "звичайному" макросвіті

11.03.2016, 09:59
Вчені знайшли спосіб, що дозволяє практично миттєво телепортувати інформацію про властивості матерії на невеликі відстані не так на квантовому, а на звичайному рівні. Про це пише РИА Наука з посиланням на прес-службу університету Фрідріха Шиллера в Єні.

"Елементарні частинки існують в особливому "розмазаному" стані, в якому їхнє положення в просторі неможливо визначити точно. Усередині такої системи ми можемо передавати інформацію з однієї точки в цій "розмазаній" зоні в іншу, не витрачаючи на це часу. Подібний процес ми називаємо квантовою телепортацією", - розповів учений Олександр Замейт.

Вчені довели можливість телепортації "пам'яті" організму
 
Разом з колегами Замейт розробив методику подібної передачі інформації не в світі квантової фізики, а в "звичайному" макросвіті, використовуючи набір лазерних променів, які пов'язані один з одним певним чином.
Як показали вчені, промені світла можна "сплутати" один з одним не на квантовому, а на класичному рівні, використовуючи спеціальні поляризаційні пластини, що обертаються з певною швидкістю.

Якщо ці промені потім пропустити через пристрій, що здійснює світловий варіант логічної операції CNOT, то тоді інформація, що міститься в одному промені, буде переміщуватися в другий.
Як інформація в даному випадку виступає поляризація променя лазера - те, в який бік він був "закручений".
 
Експерименти Замейта і його колег показали, що ці дані можна миттєво телепортувати між двома лазерними променями, якщо вони перебувають на досить близькій відстані один від одного.

Фізики роблять висновок, що телепортація є універсальним феноменом для нашого Всесвіту, а не виключною рисою квантового мікросвіту.

Фізики просунулися в квантовій телепортації

Китайські вчені в червні цього року мають намір здійснити перший в світі експеримент з квантової телепортації на відстань близько 1200 кілометрів.

Раніше фізики провели експеримент, який вказує, на їхню думку, на реальність хвильової функції (псі-функції). Саме хвильова функція описує стан мікрочастинки і фігурує в рівнянні Шредінгера в квантовій механіці.

"korrespondent.net"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
864