Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаСуспільство → Торгівля дикими тваринами через Facebook непокоїть екологів

Торгівля дикими тваринами через Facebook непокоїть екологів

04.03.2016, 09:55
Екологи стурбовані використанням Facebook як інтернет-ринку для торгівлі видами тварин, які перебувають на межі вимирання.
Мережа зі спостереження за дикою природою Traffic виявила сотні рідкісних тварин, виставлених на продаж у Facebook-групах у Малайзії. Серед цих тварин - малайські ведмеді, гібони та бінтуронги.
За словами природоохоронців, цей вид незаконної торгівлі шириться і становить дедалі більшу загрозу в усьому світі.
 Білорукий гібон - ще один вимираючий вид тварин, який пропонують для продажу   Водночас Facebook заявив, що без вагань видалятиме повідомлення, які заохочують таку торгівлю.
Протягом п'яти місяців дослідники моніторили 14 груп у Facebook по 30 хвилин щодня. Вони виявили понад 300 живих диких звірів, яких продавали для використання як домашніх тварин.
"Ми визначили 236 постів, де вирізнялася незаконна діяльність. Там було 106 різних продавців. Це досить багато і показує, наскільки поширене це явище", - розповіла Сара Стоунер, співавтор доповіді.
Дослідники кажуть, що здивовані таким поширенням інтернет-торгівлі в Малайзії, адже у країні немає відкритих ринків з дикими тваринами, на відміну від інших частин Азії.
Майже половина виставлених на продаж видів захищені законодавством і їхній продаж є незаконним у Малайзії. А близько 25 з 69 немісцевих тварин - під охороною в рамках Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори.
Організація Traffic каже, що розповіла про своє дослідження соцмережі Facebook, яка заявила, що шукає практичні рішення для боротьби з такою торгівлею.
"Facebook не дозволяє продаж і торгівлю загроженими видами тварин, і ми без вагань видалимо будь-які матеріали, які порушують наші умови надання послуг", - заявила соцмережа.
Дослідники також передали свою інформацію малайзійській владі.
 Двокігтева черепаха на продаж. З одного із постів на Facebook у Малайзії   Джерело: ВВС Україна

"korrespondent.net"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
824