Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаРегіони → Оголошений марш на честь дивізії СС «Галичина» в Одесі – фейк

Оголошений марш на честь дивізії СС «Галичина» в Одесі – фейк

19.04.2016, 23:50
Ранком 19 квітня на нашу електронну адресу надійшов лист від заступника голови Одеської обласної організації ВО «Свобода» Костянтина Васильця. Наведу дослівно: «28 квітня 2016 року Одеська обласна організація ВО «Свобода» та молодіжна націоналістична громадська організація «Сокіл» проведуть Марш слави добровольців з нагоди 73-річниці з дня створення Дивізії «Галичина». Хода пройде центральними вулицями міста. Збір учасників заходу о 18:30 біля пам'ятника Дюку де Рішельє. Сьогодні, коли Україна знаходиться у стані війни з Російською Федерацією, українська влада, на жаль, не зацікавлена в тому, щоб на фронті перебували добровольчі батальйони, яких вони не можуть повністю тримати під своїм контролем. Саме через це сьогодні у тюрмах, у застінках системи знаходяться українські патріоти, які ще вчора боронили нашу країну від російського агресора. Закликаємо всіх, хто з повагою ставиться до національно-визвольної боротьби, до пам'яті тих, хто тоді віддав своє життя за Україну, прийти і вшанувати тих, хто сьогодні на Сході України виборює свободу для нашої держави».
 
Сам не знаю, що насторожило мене в цьому повідомленні Васильця, але я не став його розповсюджувати. А через деякий час вже побачив у соціальній мережі силу-силенно подібних новин. Характерно, що тиражували і смакували їх перш за все проросійські мас-медіа Одеси та України. Це остаточно переконало мене в тому, що заступник голови Одеської обласної організації ВО «Свобода» виявив сам таку недолугу ініціативу.

Підтвердження цього я невдовзі знайшов у заяві прес-служби ВО «Свобода», яка інформувала громадськість та представників ЗМІ, що 28 квітня 2016 року об'єднання не проводитиме жодних заходів з нагоди річниці створення дивізії «Галичина» ні в Одесі, ні в жодному іншому населеному пункті України. «Інформація, яку поширила прес-служба Одеської обласної організації ВО «Свобода», є винятково приватною ініціативою окремих членів партії, які скористувалися офіційною скринькою прес-служби. Їхня ініціатива не була обговорена та узгоджена з центральним апаратом партії. Додамо, що самовільними діями окремі члени партії порушили дисциплінарний статут, зокрема пункт 7 («Члени партії не можуть висловлюватись від імені партії без відповідних на це повноважень») та пункт 11 («Масові заходи - особливо важлива форма партійної роботи, що вимагає належної організації та управління. Про заходи видають окремі розпорядження, де вказують їхні завдання та відповідальних за їх виконання»). До порушників буде застосовано партійні стягнення», - сказано у цій заяві.

Вніс ясність у цю нерозбериху депутат Верховної Ради від «Народного фронту», позаштатний радник Міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. На своїй сторінці в Facebook він повідомив: «Сьогодні ряд українських ЗМІ на радість російським пропагандистам, розповсюдили інформацію про те, що нібито Одеська організація партії «Свобода» 28 квітня збирається провести марш в пам’ять про 73 роковини створення дивізії СС «Галичина». Напередодні скорботних заходів присвячених другій річниці одеської трагедії 2 травня, ця «новина» справила ефект вибуху бомби. Щойно в залі парламенту, говорив про цю «новину» з колегами депутатами від партії «Свобода» Юрієм Левченком, Андрієм Ільєнком, Олександром Марченком, Михайлом Головком. Ніякого рішення партія «Свобода» з цього питання не приймала. Ніякий марш не планувався і не планується. Спроба створення інформаційної провокації - не вдалася. Прохання до редакторів українських ЗМІ бути пильними і провіряти джерела «вибухонебезпечної» провокаційної інформації перед тим як її запускати в ефір чи в Інтернет простір».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
1367