Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаПолітика, Наші гроші → Росія може перекрити газ Європі через Україну

Росія може перекрити газ Європі через Україну

28.01.2013, 19:31
Нова газова війна між Росією та Україною може перерости у черговий міжнародний скандал. У понеділок, 28 січня з російського боку пролунала погроза повністю перекрити газовий вентиль на російсько-українському кордоні.
 
Відомо, що Україна є основною транзитною територією, через більшість країн Європейського Союзу отримує блакитне паливо.

Про можливе припинення постачання газу в Україну у разі несплати 7-ми млрд доларів заявив аналітик російської консалтингової компанії RusEnergy Михайло Крутіхін.

Нагадаємо, рахунок на відповідну суму виставила напередодні РФ Україні за недобір блакитного палива протягом попереднього періоду. Та не зважаючи на право офіційного Києва оскаржити борг у спеціалізованому міжнародному суді, Росія обіцяє повністю припинити газопостачання у разі несплати зазначеної суми.

За повідомленням російської сторони, за умовами контракту, Україна зобов’язувалася відбирати 52 млрд куб. м. газу і платити не менше, ніж за 40 млрд куб. м. щороку. Утім, минулого року, Україна взяла тільки 33 млрд куб. м, то за 7 млрд куб. м треба платити, вважають російські аналітики. Водночас в офіційного Києва виникає застереження сума у 7 млдр. дол. за 7 млдр. куб. м. газу. Відповідно, незрозумілі розрахунки викликають певні суперечності і можуть призвести до конфліктної ситуації найближчим часом.

Можливо, до цієї суми входить несплата газу за попередні роки, однак наразі розрахунки є незрозумілими.

Експерт Михайло Крутіхін підкреслив, що з юридичної точки зору платити треба, але виникає питання, чому Україна досі не робила спроби змінити умови контракту і не звернулася у Стокгольмський арбітраж.

Якщо українська сторона не зможе оплатити гіпотетичний борг, то, швидше за все, набудуть чинності якісь санкції аж до припинення постачання газу або накладення арешту на закордонне майно України.

До слова в російських експертних колах визнають, що зазначена проблема носить політичний характер, і питання може бути знято у разі вступу офіційного Києва до Митного союзу.

Як відомо, 27 січня НАК "Нафтогаз України" отримала від "Газпрому" рахунок на 7 млрд доларів, бо купила в минулому році менше газу, ніж передбачено чинним контрактом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
577