Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → Силікатна цегла: характеристики та плюси застосування

Силікатна цегла: характеристики та плюси застосування

05.06.2020, 05:12
З усіх будівельних матеріалів, використовуваних при зведенні стін і інших конструкцій, одним з найпоширеніших є цегла. Ознайомитись з асортиментом та цінами силікатної та керамічної цегли можно в інтернтеті наприклад тут. У сучасному будівництві на території України та інших країн часто застосовують такі види цегли: керамічна і силікатна.
 

Технологія створення силікатної цегли

Силікатна цегла має й іншу назву - біла цегла. Її виробництво - багатоетапний, складний і тривалий процес. Основним елементом у створенні даного матеріалу є кварцовий пісок, відповідний 85% в загальній масі всього цегли. Другий елемент, що лежить в основі виготовлення силікатної цегли - негашене вапно. У суміш піску і вапна можуть додавати:

  1. Різні види мінеральних речовин, завдання яких - підвищити певні характеристики матеріалу.
  2. Барвники, які впливають на колір кінцевого продукту.

Основними способами виготовлення цегли є: силосний, барабанний.

Першим етапом відбувається формування брусків необхідної форми і пресування. Якість пресування впливає на міцність майбутнього продукту. Саме ця властивість є одним з основних у виготовленні цегли.

Далі отримані бруски (цегла-сирець) обробляють насиченим вологою парою, в автоклаві під високим тиском і температурою близько 300 градусів за Цельсієм. Вся процедура займає від 10 до 15 годин. По закінченню цього періоду на виході отримують якісний, міцний будівельний матеріал.

Корисні властивості силікатної цегли

Головними перевагами даного матеріалу є:

  1. Висока міцність;
  2. Стійкість до високих як негативним, так і до позитивних температур, що дає можливість його застосування в місцях з різними кліматичними зонами;
  3. Звукоізоляція;
  4. Безпека матеріалу за рахунок екологічно чистих компонентів, які використовуються у виготовленні матеріалу;
  5. Не горючий продукт, вогнетривкий при незначно високих температурах;
  6. Наявність можливості підбирати колір, форму під необхідні умови і будь-які архітектурні ідеї;
  7. Великий термін експлуатації (до багатьох десятків років)

Таким чином, силікатна цегла в якості матеріалу для будівництва будинку виберуть люди, яким важливі всі перераховані вище параметри. Завдяки безпеки силікатної цегли їх часто застосовують при будівництві будівель різного призначення. З огляду на підвищену міцність, одним з основних застосувань даного матеріалу є зведення висотних будівель. Крім вищесказаного при використанні силікатної цегли не потрібна додаткова зовнішня обробка за рахунок різноманітного асортименту квітів і форм.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
34639