Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → Косоокість у дитинки до року

Косоокість у дитинки до року

16.05.2017, 16:50

Очка малюка розбігають у різні боки та вас хвилює коли минає косоокість к новонароджених? Ваші страхи обґрунтовані. Ігнорування вільної «поведінки» очних яблук може призвести до погіршення зору в майбутньому.

З вигляду це наводить жах: очка малечі раптом починають розбігатись до скронь чи зводитись до перенісся. Куди бігти з малечею? Кому показувати? Чи може допомогти сучасна медицина малечі-немовля? Для початку без паніки: сучасна офтальмологія має в арсеналі велику кількість рішень для лікування косоокості у дітей. Але використовувати іх потрібно не раніше ніж дитинці виповниться півроку.

Чому косять очка

Дитинка з’являється на світ у стані неготовності до оточуючого світу. З перших хвилин життя його органи та системи починають пристосовуватись до нього. Так само як мозок травна система мускулатура які щоденно навчаються новим навичкам розвивається око. В правильному положенні очні яблука утримуються м’язами. Але контролювати їх роботу мозок поки що не вміє. Тому очка інколи діють не синхронно викликаючи у батьків переляк.

Інші причини косоокості у дитини:

Ускладненя під час вагітності та пологи

За синхронність роботи очних яблук відповідає система заднього повздовжнього пучка що розташована в мозку. Якщо вагітність проходить з ускладненнями*( виникала гіпоксія плоду порушення циркуляціі кровім) або пологи були дуже тривалими та важкими в тій частині мозку можуть виникати мікроскопічні крововиливи. Ця патологія що викликає стійку косоокість що не піддається корекції без оперативних методик.

Перенесені інфекції. На розвиток захворювання можуть впливати грип кір скарлатина та навіть банальне ГРВІ.тому якщо ваша малеча хвора намагайтись як можна менше втомлювати його очі.

Хвилювання чи стрес. Ці фактори викликають так звану непостійну косоокість яка виникає у 20% дітей х порушеннями функції очних яблук. Коли дитинка заспокоюється його очка приймають правильне положення.

Що робити батькам

Медицина дає чітку відвідь: до 6 місяців проблема має пройти. Якщо цього не відбулось значить в майбутньому вам з цим прийдеться боротись.

Покажіть дитинку дитячому офтальмологу у 2 4 6 місяців у віці 6 місяців спеціаліст може встановити однозначний діагноз який з видів косини є у вашої дитини.

Стимулюйте роботу очних м’язів. Для цього потрібно купляти дитині великі яскраві іграшки. І рзвішувати їх не над самим ліжечком коли дитина може дотягнутись до них рукою а значно вище.

Лікування косоокості у дітей

Вам потрібний дитячий офтальмолог який розповість вам одну чи декілька методик лікування та ваше ангельське терпіння. Ця хвороба не запалення чи нежить і швидко за 7 днів чи за місяць не минає. Як правило батьки проносивши окуляри місяць хочуть бачити значне і швидке покращення. Терпіння і розуміння суті проблеми призведе до вилікування. Для діток до 2 -3 річного віку більшість апаратних вправ не доступні, бо потребують концентрації уваги більше ніж на 10 хвилин. Тому для діток до 2 років основними моментами в лікування є призначення окулярної чи контактної корекції при наявності оптичних несправностей апарату ока, використання наклейок на око що краще бачить з метою більшого розвитку зору на око, що косить. Адже більша гострота зору ока, яке стоїть рівно, пригнічуючи впливає на зір ока, що косить.

А може нехай косить?адже майже не помітно…

Так можуть стверджувати батьки дитини у якої прояви косоокості не прстійні або неявно виражені. Але це величезна помилка. Косоокість у новонароджених коли минає не викликає ускладнень але якщо залишається око що косить починає стрімко втрачати зір та розвивається ефект «амбліопії» - ще називають «ліниве око», яке не бачить навіть в корекційних окулярах.

Сучасна медицина може допомогти вашій дитині бачити. Тому якщо після півроку ваша малеча продовжує косити не зволікайте з візитом до дитячого офтальмолога.


"0342.com.ua"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
146