Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → Приблизно у 8-10 тис. грн обійдеться дитячий майданчик для двору у Тернополі

Приблизно у 8-10 тис. грн обійдеться дитячий майданчик для двору у Тернополі

22.04.2017, 15:00
Поточним ремонтом мають опікуватись підприємства, які обслуговують будинок. Ці видатки передбачені у тарифі на квартплату. Якщо вашому дворі взагалі немає дитмайданчика, а будинок здали менше 10 років тому – потрібно звертатись до забудовника. Адже ігрова площадка має бути передбачена обов'язково.
Понад 500 дитячих майданчиків є у тернопільських дворах.
У 2017 р. облаштують ще 32. На це з бюджету виділили 900 тис. грн. Про це повідомила заступник начальника управління ЖКГ міськради Ганна Муца.
- Ми не встановлюємо нові майданчики, а де є потреба - доукомплектовуємо гірками, гойдалками, - каже 20хвилин Ганна Муца. – У титульному списку на цей рік є 32 майданчики, які капітально відремонтують цього року у різних мікрорайонах.
До речі, якщо вашому дворі взагалі немає дитмайданчика, а будинок здали менше 10 років тому – потрібно звертатись до забудовника. Адже ігрова площадка має бути передбачена обов'язково.
- Ми капітально ремонтуємо майданчики передусім у тих дворах, де є багато дітей, - каже Ганна Муца. – Поточним ремонтом мають опікуватись підприємства, які обслуговують будинок. Ці видатки передбачені у тарифі на квартплату. Можливий варіант облаштування майданчика - на умовах співфінансування із мешканцями.
Приблизно у 8-10 тис. грн обійдеться дитячий майданчик для двору у Тернополі.
У деяких будинках батьки об'єднуються й купують гойдалки самотужки. Утім, можна також вимагати, щоби місця для дитячих забав облаштувала влада або той, хто обслуговує будинок.
До слова, за кошти міського бюджету у Тернополі протягом 2016 року встановили 40 дитячих майданчиків.
Як встановити дитмайданчик, радить перший заступник голови ради голів ОСББ у Тернополі, директор ПП «ТернопільКомСервіс» Юрій Вересюк.
– Єдине, що потрібно для того, аби отримати новенький дитмайданчик у себе в дворі, – це бажання, наполегливість та колективне звернення, – зазначає він. - Колективне звернення може бути до місцевого депутата, який сприятиме та лобіюватиме його виконання. Або ж - до керівництва підприємства, що обслуговує житловий фонд тих чи інших будинків.
Для тих же, чиї будинки ще зводять, або хто збирається вступати в пайову частку, пан Вересюк наголошує, що, відповідно до чинних норм будівництва, забудовники під час будівництва житлового будинку повинні виділити та упорядкувати ділянку для відпочинку як дорослих, так і дітей. Відтак усі ці моменти потрібно чітко прописати в угоді і стежити за їхнім виконанням. Далі – справа юристів.


"0352.com.ua"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
133