Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → На реконструкцію кардіоцентру у Тернополі додатково виділять 7 млн. гривень

На реконструкцію кардіоцентру у Тернополі додатково виділять 7 млн. гривень

09.04.2017, 17:00
На реконструкцію кардіоцентру, який незабаром планують відкрити на базі університетської лікарні, додатково планують виділити 7 млн. грн. Запит саме на таку суму отримала обласна рада від керівника лікувальної установи.
Керівництво області каже, що додаткові витрати є виправданими, тому що у ході робіт перелік запланованого дещо розширили, тож вкластися у виділену напередодні суму не можуть.
Роботи з реконструкції кардіоцентру в університетській лікарні на завершальному етапі. Наразі результат перевищує сподівання, зазначає голова Тернопільської облради Віктор Овчарук. Спершу планувалося, що це буде суто кардіоцентр, де проводитимуть втручання на відкритому серці. Та апетит приходить під час їди. У ході робіт з’явилося багато цікавих задумів. Аби центр справді відповідав європейському рівню, його вирішили зробити багатофункціональним. А це тягне за собою витрати.
– Поряд з кардіологічним центром, на місці фізіотерапії, буде сучасне реанімаційне відділення. Туди «швидкі» доставлятимуть пацієнтів з різними травмами та патологіями, – розповідає Номер один голова Тернопільської облради Віктор Овчарук. – На місці медики встановлюватимуть попередній діагноз і спрямовуватимуть до профільних фахівців. Автомобіль «швидкої» під’їжджатиме під двері відділення і пацієнта одразу доправлятимуть в операційну.
За словами Віктора Овчарука, відділення буде розмежоване на дві частини – умовний травмпункт та реанімацію. Щодо першої, то там проводитимуть малі операції, можна буде зашити рани, вправити вивих, накласти гіпс при переломі тощо.
Операційну також хочуть розділити на кілька відділів у залежності від спеціалізації. Безпосередньо у кардіологічному центрі – операційні для кардіологічних хворих та ще одну – для пацієнтів із політравмами. Причому тут надаватимуть замкнений цикл хірургічних послуг.
У цілому на реконструкцію центру виділили 21 млн. грн.
– За ці кошти планували зробити цілий комплекс робіт. Не тільки кардіохірургічну операційну, а й операційну, яка буде об’єднувати нейрохірургію, політравми, – зазначив очільник області.
У цю суму не входили витрати на придбання ангіографа (апарат для рентгенологічного дослідження кровоносних судин). Кажуть, один такий апарат у лікувальному закладі є. Щоправда, поки не використовується. Ангіограф надійшов у якості благодійної допомоги. Однак його досі не змонтували.
– У центрі є багато дорогого обладнання, окрім ангіографа. Я стояв на позиції, що нам слід почати робити операції на відкритому серці. Тому що обладнання в обласній лікарні дозволяє проводити діагностику, а ось у частині оперативних втручань виникають труднощі -, зазначив Віктор Овчарук.
Ще один такий апарат планувало закупити Міністерство охорони здоров’я. Тож грошей на його придбання не передбачали.
– Можна було купити ангіограф за низьку ціну. Але такий апарат не дозволятиме виконувати весь спектр медичних послуг. Тому ми вирішили закупляти все обладнання, окрім ангіографа, – зауважив пан Овчарук.
Наразі головний лікар подав запит щодо виділення додаткових коштів на суму близько 7 млн. грн. Депутатські комісії вивчають можливість виділення коштів. Питання планують винести на найближчу сесію.

"0352.com.ua"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
180