Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → Повна модернізація тернопільського летовища вартує 15-17 млн. гривень

Повна модернізація тернопільського летовища вартує 15-17 млн. гривень

03.04.2017, 19:30
Тернопільський аеропорт наприкінці минулого року отримав сертифікат на авіаперельоти, але, окрім бортів Президента та Прем’єра України, так з тих пір у нас ніхто не приземлявся. Чергову спробу, вже навіть важко пригадати яку за рахунком, зробила обласна влада, запросивши делегацію з Польщі, а саме – керівництво міжнародного аеропорту «Жешув-Ясьонка».
Аеропорт – за 1 гривню
– Перебуваючи у Польщі, я мав можливість ознайомитися з роботою аеропорту в м. Жешув. За розмірами та стратегічною потужністю аеропорт «Тернопіль» доволі схожий з аеропортом «Жешув-Ясьонка». Саме тому для нас важливо запозичити досвід його успішної експлуатації. Ми зацікавлені у налагодженні співпраці між аеропортами. Крім того, наразі вже зроблено два важливі кроки – аеропорт має право власності на землю, а в грудні минулого року отримав сертифікат служби авіаційної безпеки, який засвідчив його придатність для прийому повітряних суден, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.
Як розповів директор КП «Тернопільавіаавтотранс» Юрій Малецький, аеродром «Тернопіль» має штучну злітно-посадкову смугу, яка побудована в 1984 році, сертифікований у 2016 році та готовий до приймання повітряних суден максимальною злітною масою до 68 т без обмежень та до 100 т із частотою 1-2 рейси на добу.
– Зараз у наявності 2 перони на 7 місць стоянок літаків. Аеродром належить до класу “Г”. Аеровокзал має два пасажирських термінали, однак більший термінал, котрий здатен приймати великий пасажиропотік, знаходиться у непридатному для обслуговування пасажирів стані. Малий термінал працює в робочому режимі і здатний обслуговувати 40 пасажирів за годину. Також для утримання аеродрому в наявності є спецавтотехніка, 40% якої знаходиться в експлуатаційному стані, що забезпечує виконання необхідних робіт літом та зимою, – констатував Юрій Малецький.
Пан Малецький повідомив, що в першу чергу потрібно провести ремонт злітної смуги та двох терміналів. Також розробляється проект реконструкції внутрішньої частини будівлі аеровокзалу.
Далі гостям із сусідньої Польщі показали красивий фільм, зроблений за допомогою комп’ютерної графіки, в якому розповідається, яким тернопільський аеропорт міг би бути в майбутньому, за умови вкладання грошей у його модернізацію та запровадження стабільних авіарейсів.
Очільник обласної адміністрації відзначив, що головне – це знайти інвестора, який готовий вкладати кошти в об’єкт. Також стало відомо, що готова запропонувати влада в обмін на перспективи поновлення після багаторічного застою повітряних воріт Тернополя.
– Якщо нам буде чітко зрозуміло і вказано, які технічні вимоги аеропорту потрібно покращити, ми готові спрямовувати на них кошти з Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету. Зокрема, на реконструкцію приміщення аеровокзалу, добудову злітної смуги. Що стосується більш масштабних робіт, ми готові обговорювати умови співпраці з потенційним інвестором, зокрема щодо аеропортового збору чи можливості передачі аеропорту за 1 грн. оренди на рік, лише б запустити авіасполучення. А ще можемо запропонувати інвестору вільні території, які виділені окремою ділянкою, для будівництва логістичного центру, – повідомив Номер один Степан Барна.
Повна модернізація летовища вартує 15-17 млн. грн.
За словами тернопільської влади, поляки корисні Тернополю не лише як консультанти, а й як інвестори.
– Наші колеги з Польщі, оцінивши те, в якому стані аеропорт «Тернопіль», запропонують найперше перелік вимог, згідно з якими ми могли б приймати і відправляти повітряні судна з Тернополя до Жешува. Якщо не підійде наявний малий термінал, відремонтуємо великий, а також поправимо руліжку, якщо буде потрібно, збільшимо злітну смугу з 2 км до 2,8. А далі поступово доводитимемо аеропорт до сучасного вигляду. Загалом на реалізацію цього проекту потрібно в межах 15-17 млн. грн., більшу частину з яких плануємо отримати від інвестора. Зокрема, сподіваємося і на польську сторону, адже, окрім голови Ради директорів міжнародного аеропорту «Жешув-Ясьонка», до Тернополя приїхав керівник їхнього відділу інвестицій, – мовив голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.
Представники Польщі обережно поставились до всякого роду обіцянок, не вивчивши перед тим документацію та не побачивши, в якому стані нині знаходиться аеропорт.
– Сьогоднішній статус аеропорту «Жешув-Ясьонка» – це результат 10-річної роботи. У 2015 році ми здали останній термінал. Але робота триває – розбудовуємо злітну смугу. Летовище само по собі мало кому потрібне, воно цінне тільки тоді, коли знаходяться люди, які хочуть кудись їхати, чи є товар, який хтось хоче перевозити. Ми багато в цьому напрямку зробили. Сподіваємось, що наш досвід розвитку аеропорту буде корисним для Тернопільщини, – зазначив голова Ради директорів міжнародного аеропорту «Жешув-Ясьонка» Міхал Табіш.
Тернопіль хоче відбити пасажирів у Львова
Очільник Тернопільщини Степан Барна відзначив, що для області, щонайменше 100 тисяч мешканців якої знаходяться за заробітках в Іспанії, Італії, Греції, Португалії, Англії, Польщі, був би актуальним авіарейс до Жешува.
– Тернопільщина знаходиться у центрі Західної України, чимало вимушено перебувають на заробітках. Більшість із них добираються бусами, а це займає дві-три доби і вартує близько 180 євро. Сьогодні є можливість завдяки авіаперевезенням значно скоротити цей час. Якби це були бюджетні авіарейси, думаю, серед наших земляків, а також мешканців сусідніх п’яти областей, яким ближче до Тернополя, а не до Львова і їхнього аеропорту, вони знайшли би попит. А аеропорт «Жешув-Ясьонка» у цьому плані був би важливим транзитним елементом авіасполучення українців до Європи. Переконаний, переваги від відкриття авіарейсу Тернопіль – Жешув мали б дві сторони. Ми могли б відбити пасажирів у львівського аеропорту, а польська сторона отримала б від нас додаткових пасажирів до країн Європи, – відзначив пан Барна.
Після офіційної частини прийому поляків у «білому домі» ті поїхали оглядати аеропорт. Повідомлень про їхню реакцію від побаченого відшукати ніде не вдалося, адже після цього гості мали обід і одразу залишили Тернопіль. Наскільки корисним став цей візит для Тернопільщини, очевидно, стане відомо у травні під час Міжнародного економічного форуму, який відбудеться в Тернополі. Саме на ньому, можливо, і буде підписано перші офіційні документи (меморандуми, протоколи) про наміри щодо співпраці аеропортів «Жешув-Ясьонка» та «Тернопіль».
Зауважимо, що аеропорт у Жешуві має статус міжнародного та належить до малих аеропортів Польщі. Проте, незважаючи на розмір, на сьогоднішній день з аеропорту здійснюються внутрішні, європейські та міжконтинентальні рейси. Аеропорт розташований на відстані 20 км від м. Жешув, його пропускна спроможність становить 720 пасажирів за годину. В даний час аеропорт розширюється і планує підняти цю цифру до 1400 пасажирів за годину, що становитиме 1,8 млн. пасажирів у рік.

"0352.com.ua"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
191