Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → Тернополянка вважає, що сусіди намагаються вижити її із своєї ж ділянки

Тернополянка вважає, що сусіди намагаються вижити її із своєї ж ділянки

03.03.2017, 20:30
Більше року сусіди 76-річної Марії Кутної намагаються через суд встановити земельний сервітут на свою користь. Люди кажуть, що нібито не мають нормального заїзду до свого подвір’я і не можуть його облаштувати, тому хочуть заїжджати через ділянку пенсіонерки. 
Причому, позивачі мають один центральний заїзд – зі сторони вулиці. Утім, вихід веде прямо у гараж, що розташований у будинку. Такий варіант вони вважають незручним при тому, що всі сусідні домоволодіння мають один центральний заїзд – зі сторони вулиці, а позивачі хочуть встановити право проїзду через сусідську ділянку, пише 20хвилин.
І здавалось б такий позов, як кажуть юристи, виглядає абсолютно безперспективним - люди повинні вирішувати свої проблеми не за рахунок чужої землі, цю справу уже рік розглядають в суді.
Як переконана сама пенсіонерка, сервітут – це один із способів просто вижити її із своєї ж ділянки.
Нагадаємо, у 2010 році тернополяни продали ділянку, що межує з їхньою у селі Підгороднє, родині двоюрідного брата. А у 2015 родичі-покупці звернулась до суду, бо хочуть мати офіційне право заїжджати до свого будинку через приватизовану територію родичів-продавців. Власниця ділянки звернулась за юридичною допомогою до Центру надання безоплатної вторинної правової допомоги та надала справі розголосу. Натомість родичі-покупці стверджують, що під час обговорення купівлі-продажу будинку чоловік пані Кутної обіцяв віддати і ділянку жінки. Мовляв, права на неї не були оформлені, тому продавець зобов’язувався спершу приватизувати, а потім вже й віддати.
Як повідомляли у сільраді, у родини покупців є один заїзд і вони мають можливість встановити й інший через свою земельну ділянку.
- Під час судового засідання у лютому 2017 року, опитали судового експерта Тернопільського відділення Київського наукового-дослідного інституту судових експертиз, якому доручили проводити земельно-технічну експертизу, - каже адвокат Володимир Степанов – Він також дав ствердну відповідь, що позивач має всі можливості для влаштування заїзду через свою земельну ділянку, не порушуючи норм чинного законодавства.
Утім, на останньому судовому засіданні позивачі подали ще одне клопотання про проведення ще однієї експертизи. Підшукуючи потрібного експерта, мовляв у попередній експерт був земельником, а треба будівельника. - Я не хочу, щоб про мене писали, говорили, - каже Марія Кутна. – Але, скажіть, куди вже мені звертатись? Я ні на крапельку не зазіхаю на чуже. Я просто хочу жити спокійно і працювати на своїй землі.
Додамо, що у разі встановлення сервітуту на користь позивачів, проїзд пролягатиме якраз по середині ділянки. Причому, згідно із ч.1 ст. 101 Земельного кодексу України дія земельного сервітуту зберігається у разі переходу прав на земельну ділянку. Чи захоче хтось викупити ділянку, через яку їздитимуть сусіди, питання риторичне.


"0352.com.ua"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
225