Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → Чому Прикарпаття чекає затвердження державної програми "Репродуктивне здоров'я нації" на 2017-2021роки?

Чому Прикарпаття чекає затвердження державної програми "Репродуктивне здоров'я нації" на 2017-2021роки?

27.02.2017, 14:40

Попередня програма закінчилась у 2015 році і фактично сьогодні українці живуть без державних гарантій щодо безпечного материнства і дитинства.

За період дії попередньої Державної програми "Репродуктивне здоров’я нації" до 2015 в Україні вдалося знизити материнську смертність – на 53%, а  смертність дітей до 1 року – на 38%.

Демографічне неблагополуччя в Україні підвищує значущість репродуктивного здоров'я для забезпечення відтворення населення. "Сучасна демографічна ситуація характеризується скороченням чисельності населення внаслідок перевищення числа смертей над числом народжень, незадовільним станом здоров'я населення та низькою тривалістю життя. Високою залишається передчасна смертність населення, особливо чоловіків у працездатньому віці. На демографічну ситуацію впливають значні масштаби трудової міграції з країни", — заначають експерти проекту "Репродуктивне здоров'я в Україні". 

Окрім цього, керівник проекту USAID "Репродуктивне здоров’я в Україні" Олена Панченко зазначила, що основні показники репродуктивного здоров’я в Україні наразі не відповідають показникам в країнах ЄС.  Зокрема,  материнська смертність в Україні у 2,5 рази вища, ніж у країнах ЄС, а смертність дітей до 1 року –  вдвічі вища.

Тому дуже важливо, якомога швидше затвердити нову державну програму. Концепція нової програми передбачає: зниження рівня материнської смертності, в тому числі через попередження випадків, яким можна запобігти; запровадження сучасних підходів конфідеційного аудиту материнської та перинатальної смертності; необхідне матеріально-тезнічне забезпечення закладів охорони здоров'я для надання послуг у сфері репродуктивного та статевого здоров'я; зміцнення та збереження репродуктивного здоров'я підлітків та молоді; зниження рівня захворюваності на ІПСШ, запровадження програм скринінгу, профілактики та ранньої діагностики онкологічних захворювань та інші важливі аспекти.

Програма на 2017-2021 роки буде, але невідомо коли, кажуть представники громадського сектору. Олена Панченко, керівник проекту USAID "Репродуктивне здоров'я нації", зазначила, що нову програму розробляли провідні експерти з урахуванням результатів попереднього періоду. Зараз концепція вже тривалий час знаходиться в МОЗ і сьогодні очікують її затвердження. Потім вона має бути опублікована і відкрита для поправок та змін від громади. Однак проблема полягає в тому, що відсутність програми - це відсутність фінансування і невідповідність міжнародним зобов'язанням. 

"0342.com.ua"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
134