Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → Медики стверджують, що вини лікарки, яку звинувачують у недбалості і смерті пацієнтки у Тернополі, немає

Медики стверджують, що вини лікарки, яку звинувачують у недбалості і смерті пацієнтки у Тернополі, немає

10.02.2017, 14:30
—?Донька в секунду закотила очі, посиніла, з рота пішла піна. Я до неї: "Оля, Оля! Що сталося?" Вона вже не могла відповісти, — пригадує 73-річна Богдана Заболотна з міста Тернопіль.
20 січня її донька 42-річна Ольга Амбіцька померла після візиту лікаря-невропатолога із комунальної міської лікарні №2, пише Газета по-українськи. У жінки чотири роки тому відмовили ноги. Мала доброякісну пухлину в шийному відділі хребта. На операцію не погодилася, боялася ускладнень. Отримала І групу інвалідності. Лікар прийшла для обстеження, щоб її продовжити.
—?Вона взяла доньчині ноги і почала ними рухати. Олю застопорило. Не могла поворухнутися. Я казала лікарці, що в неї ноги спазмують. Треба почекати, щоб відпустило. Але вона не послухала. З натугою, силою згинала і розгинала кінцівки. Тоді стала перевіряти чутливість тканин. Колола голкою в живіт. У цей момент Олі зробилося погано, — розповідає Богдана Павлівна.
Ольга Амбіцька виховувала двох дітей — 21-річну Наталію та 13-річного Олександра.
—?Мама просила лікарку припинити. Казала, їй зле. Що саме з нею робиться, не могла пояснити, — каже донька Наталія.
Рідні жінки звернулися до поліції.
—?Діти бігали біля мами, водою поливали. Просили лікарку допомогти, бо Олю скорчило. Такого раніше не було. Відповіла, що нічим не поможе. Порадила викликати "швидку". Одяглася й пішла, — говорить сестра покійної Наталія Букіта, 39 років. — Лікарі, які приїхали на виклик, констатували смерть. Розтин показав, що сестра померла від тромбу. Був у нозі. Коли нею почали різко рухати, обірвався і пішов у серце.
—?Відкрили кримінальне провадження про умисне вбивство, — каже Сергій Крета з обласної поліції. — Звернулися до обласного управління охорони здоров'я, щоб створили фахову комісію і провели власну перевірку.
Колеги лікарку виправдовують.
—?Вона настільки в стресі, що не могла навіть пояснення написати. Руки тряслися. Відправив на лікарняний, — каже Віктор Кміта, головний лікар комунальної міської лікарні №2. — Смерть пацієнтки була невідворотна, відірвався тромб. Навіть в умовах стаціонару 90 відсотків таких людей помирають.
—?Маніпуляції невропатолога могли спричинити тромбоемболію пацієнтки. Але якщо хвора мала тромб, він міг обірватися у будь-який інший момент, навіть коли б жінка трохи натужилася. Перевірити його наявність у домашніх умовах неможливо. Для цього потрібна спеціальна діагностика, — каже 42-річний Олександр Рильцов, завідувач терапевтичного відділення Харківської міської поліклініки №5.

"0352.com.ua"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
112