Дідух з давніх часів вважали основним атрибутом українського Різдва. За звичаєм, на Святий вечір до хати його вносить господар і ставить на покутті.
Називають дідух у народі ще «хлібним деревом», адже за традиціями, його основними складовими є злакові культури: пшениця, ячмінь, овес, жито. Оскільки солом’яний сніп є символом врожаю та достатку, відтак в народі його прийнято вважати також і оберегом.
Дідух можна зробити у формі простого солом’яного снопа із колосками, а можна придумати незвичну форму і при цьому використовувати не лише злакові культури, повідомляє Інтб.
Якщо ж виготовляти дідух вам ніколи, його можна придбати, хоча б на місцевому ринку. Тут пропонують від найпростіших, з кількох пучків колосся, до більш складніших виробів.
Чим складніше плетіння і більший розмір – оберіг, відповідно, і вартуватиме дорожче.
Хоч пшениця, із запропонованих варіантів, переважно є основною складовою, є й інші рослини.
Тому якщо люди мають бажання, а основне фінансову можливість, то такий символічний різдвяний оберіг можна купити і за кілька сотень гривень.
► Літо 2024 року буде таким же спекотним, як і попереднє, а потім буде "переворот", – кліматологи ► В Індонезії блискавка вбила футболіста під час матчу (відео) ► 17 лютого очікуються найбільші морози ► Шторм на Філліпінах забрав життя 6 людей ► Над Швецією з'явилось унікальне сонячне гало