Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → Замість газу – дрова: якою буде зима на Тернопільщині у 2017 році?

Замість газу – дрова: якою буде зима на Тернопільщині у 2017 році?

26.12.2016, 11:00
Як відомо, прогнози погоди, особливо останнім часом, річ невдячна, однак і професійні, і народні синоптики віщують суворі морози цієї зими.
Найлютішим і найбільш сніжним передбачається січень. Різке зниження температури до -22-25 °С прогнозують на Водохреща, 19 січня. Багато снігу прогнозують й у лютому. За прогнозами синоптиків, до середини місяця сніг ітиме кожні три дні. Друга хвиля сильних морозів має настати 9-10 лютого – температура знову знизиться до -20 °С.
Зважаючи на прогнози синоптиків, щоб не платити за дорогий газ, вартість якого цього року зросла удвічі, люди в сільській місцевості та приватному секторі міст запасаються дровами й вугільними брикетами. Однак подорожчав не лише газ, — ціни на дрова й брикет також значно зросли — удвічі, а подекуди й утричі, пише Нова Тернопільська газета.
– Якщо торік машину дубових дров ми купували за 1700 гривень, то цього року заплатили 3500, – розповідає 54-річний Микола Молінський із села Лідихів Кременецького району. – У машині шість кубічних метрів дров, отже, виходить по 300 гривень за куб плюс 500 гривень доставка додому. У нас одноповерхова, площею 93 кв.м, хата й на зиму потрібно дві машини дров, а це майже сім тисяч гривень. Дрова з м’яких порід дерев – сосни, берези, осики, — дешевші й коштують до двох тисяч гривень за машину, але вони згоряють значно швидше за дубові чи грабові, тому не дуже вигідні.
Щоб опалити будинок середніх розмірів за умов холодної зими, двох машин дров може не вистачити. Якщо зовсім не використовувати газу, потрібні ще й вугільні брикети, ціна на які цього року також підскочила. Якщо торік за тонну брикетів потрібно було заплатити 700-800 гривень, то тепер – більше тисячі. Причому, зауважимо, продавці, які рекламують свої послуги з доставки брикетів, на сайтах безкоштовних оголошень пропонують значно вищу ціну – аж 1800 гривень за тонну й більше. Радимо на такі пропозиції не вестися, адже безпосередньо на заводах, де виготовляють брикети, їх можна придбати значно дешевше. Так, за словами того ж Миколи Івановича, неподалік від Кременця, у селі Смига, що у Рівненській області, на тамтешньому заводі брикети продають по 650 гривень за тонну. Якщо підрахувати, то навіть з тим, щоб найняти вантажівку для доставки брикетів додому, вийде значно дешевше, ніж купувати у когось з рук.
– Усе залежить від розміру будинку, – розмірковує пан Микола. – Якщо невеличкий будинок, то вистачить двох машин дров і тонни брикетів, якщо великий, то відповідно більше. Ми палимо не лише дровами, використовуємо ще й газ. Переобладнали старий котел у такий, щоб палити дровами, й купили новий – для газу. Маємо субсидію, тому коли надворі нехолодно, дровами не палимо, а коли вже морози, доводиться палити, бо тоді виходять дуже великі затрати газу. На нашу сім’ю виділили лише 400 кубів газу, а нам на зиму потрібно хоч би 700. Через антинародну політику влади виживати в селі стає дедалі складніше.

"0352.com.ua"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
251