Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → "Заберіть, що поставили, і не зліть людей": що буде з "будою" біля "Цибульки"?

"Заберіть, що поставили, і не зліть людей": що буде з "будою" біля "Цибульки"?

12.12.2016, 15:30
Тимчасову споруду, котру приблокували до будівлі, де працює фаст-фуд «Цибулька», орендар землі мав право споруджувати. Проте, зважаючи на розбіжності ескізу в паспорті прив’язки та встановленого, а також протести місцевих мешканців, депутати міської ради пропонують переробити добудову, що на вулиці Б. Хмельницького, пише 20 хвилин.
— Наступного дня після конфлікту біля фаст-фуду, протестів місцевих мешканців, обурення в соціальних мережах ми вирішили розглянути питання законності спорудження цього об'єкта на земельній комісії, - каже голова депутатської земельної комісії Андрій Шкула. - З’ясувалось, що ділянка під будовою, де діє фаст-фуд, до 2020 року надана в оренду. Орендар землі, отримавши паспорт прив’язки в управлінні архітектури, вирішив спорудити новий обєкт. Як ми зрозуміли на комісії — формат діяльності там буде інший, як в фаст-фуді.
Там планували торгувати продуктами з-за кордону. Формально закону не порушили, зауважують в земельній комісії.
Проте депутатів здивувало, як депутати-попередники погодили оренду землі площею в декілька разів більшою, аніж сама будівля, в самісінькому Центрі.
— На комісію ми запросили мешканців та заслухали їхні аргументи, вислухали й представника орендаря землі, — каже голова комісії. — Основне незадоволення людей спричинене зрізанням дерева та накладанням, як казали, на їхню прибудинкову територію. На жаль, наше законодавство не захищає людей та землю автоматично. Територія, яку люди вважали своєю прибудинковою, оформлена згідно з законом, не була. Натомість фаст-фуд при попередній каденції формально цю землю закріпив. Я завжди раджу людям в багатоповерхівках, аби захистити землю біля будинку, створювати об'єднання співвласників багатоквартирних будинків та оформляти право користування землею. Ось тоді вона буде захищена.
На комісії депутати також помітили розбіжності в ескізі об’єкту в паспорті прив’язки та тому, як виглядала прибудова насправді.
— Роботи не закінчені, ми доробимо і виглядатиме все гарно, — запевнив представник орендаря Тарас Шенгера (орендар землі та отримувач паспорту прив’язки — Ірина Шенгера).
Тим не менше, комісія прийняла рекомендацію міському голові Тернополя та начальнику управління архітектури міста скасувати паспорт прив’язки. Це означає й демонтаж об’єкту.
- Ви розумієте, що такими роботами зі встановлення вночі чи над ранок, зрізкою дерева, таким виглядом об’єкту ви провокуєте невдоволення і протест людей? - і ствердив, і водночас запитав секретар комісії Роман Навроцький. - Заберіть те, що поставили, і не зліть людей.
Інший депутат, Володимир Бліхар, зауважив, що взагалі варто всі об’єкти на ділянці реконструювати в щось краще.
- Ми повинні і бізнес підтримувати, а не просто казати “ні”, - зауважив пан Володимир. - Наскільки знаю, там за декілька років планують реконструкцію. А зараз, якщо є необхідність щось збоку прибудувати, то треба пам’ятати, що це - центр міста. Та й на думку людей потрібно зважити.
Зрештою комісія, крім офіційних пропозицій, порадила представнику підприємця, якщо він хоче реалізовувати своє право встановлення тимчасової споруди, виготовити кращий з точки зору архітектури проект та шукати порозуміння з місцевими мешканцями.
Щодо орендної плати, то місто за ділянку отримує близько 20 тис. грн у рік.
Об’єкт, який спорудили біля «Цибульки», не є її частиною, запевняє представник орендаря землі. Там планували облаштувати магазинчик.
Чи вийде це — поки під питанням. Депутати рекомендують демонтувати прибудову та шукати домовленості з людьми.

"0352.com.ua"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
129