Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → Дорогі подарунки – в «елітних» школах: як тернополяни підготувались до Дня вчителя?

Дорогі подарунки – в «елітних» школах: як тернополяни підготувались до Дня вчителя?

01.10.2016, 20:00
З професійним святом діти переважно вітають своїх вчителів квітами і цукерками. Про дорожчі подарунки батьки говорять неохоче, без подробиць назагал. Не бракує і тих, хто вважає непотрібним порушувати це питання. Переважно це освітяни. 
Про те, як будуть святкувати День учителя, воліють не говорити ані батьки, ані вчителі. Перші вважають цю тему пікантною, а другі нерідко ображаються навіть на те, що таку тему порушуємо. Причому заборону збору коштів на подарунки ввели у Тернополі ще у 2014-му.
Так, уже давно не таємниця, що батькам школярів доводиться розщедрюватись у святкові дні на подарунки для школи чи вчителів. Десь – за власним бажанням, адже для українського суспільства це стало традицією, десь – із примусу, морального тиску частини батьківського комітету, пише 20 хвилин
Утім, у 2014 році ситуація дещо змінилась – з’явився наказ про заборону збору коштів на подарунки у школах, дитсадках до свят. Та й батьки і вчителі вважали за краще підтримати хлопців у зоні АТО. За два роки ситуація дещо змінилась. Про традиційні святкування знову заговорили. Чи вітатимуть педагогів у День вчителя і як, ми поцікавились на сайті 20minut.ua. Майже ніхто із читачів не розповів про подробиці, натомість між читачами зав’язалась дискусія з приводу того, чи потрібно вітати освітян.
„Я вважаю, що від цієї традиції вже давно треба відходити, і на законодавчому рівні все це затвердити, оскільки це вже явно корупція, - пише один із читачів. - Нехай ті вчителі самі себе вітають, а не підключають до цього батьків… Професія вчителя - це така ж професія, як і всі інші, і робити з учителя ідола - це просто дурість”. У відповідь читачі пишуть: «Дійсно. Нехай вчителі самі себе вітають, а батьки самі свої чада вчать». Також люди пишуть про те, що здебільшого бажання привітати вчителя - це ініціатива батьківського комітету. Хоча дехто зазначає, що ініціатива батьків з’являється не без підказки освітян. Не бракує і дописів, у яких читачі звинувачують наше видання у «замовності» публікації, мовляв, краще писати матеріали про досягнення тернопільських педагогів.
Квіти, цукерки і... не тільки
Чи будуть святкувати і як, ми запитали у тернополян і на вулицях міста. Багато хто говорить, що досі його не просили дати гроші на День вчителя. Мовляв, здавали кошти на початку навчального року батьківському комітету, а той має щось виділити на святкування. Дехто розповідає, що у школі самі ж вчителі відмовились від будь-якого привітання.
- У нас у школі заборонили будь-який збір коштів до Дня вчителя, будь-які подарунки, - розповідає тернополянка Ірина (прізвище просила не вказувати – прим. ред.). – Не хоче нічого і вчителька. Перед тим була неприємність: учень молодших класів зняв на відео, як вчителька збирає кошти на обід, і завантажив це все в інтернет. Шкода її, незаслужено образили. Всім же не будеш пояснювати, що то збирають гроші на обід.
Утім, така ситуація не всюди. Як розповідають тернопільські батьки, більшість збирається вітати освітян квітами і цукерками.
- Звісно, що ми хочемо привітати, - розповідає мама школяра Марія. – Школа у нас – звичайна, прості діти, прості вчителі. Якихось забаганок немає. Подаруємо вчителям квіти, цукерки.
Дорожчі подарунки готують в «елітних» школах. Тут, за словами тернополян, будуть і привітання, і виступи дітей, і подарунки вчителям. Кожному - не менше 100 грн. Та в подробиці батьки вдаватись не хочуть. - Дуже часто ініціатива із забаганками іде від батьківського комітету, - каже тернополянка Оксана. – Хтось із батьків має більші можливості, хтось – менші. Та щоб дитина не почувалась гіршою від однокласників, хоч не хоч – підтягуєшся і ти. Особливо не солодко батькам випускників. Ті кажуть, що вітати будуть. І не просто квітами. Але подробиць не озвучують, адже для вступу у вуз має значення середній бал атестата.
Опитування… ображає
Як до ініціативи привітати учителів ставляться в управлінні освіти міськради та коли припинила свою дію заборона, введена у 2014-му, ми поцікавились у головної освітянки міста Ольги Похиляк. На своє запитання ми отримали емоційну відповідь про роль вчителя у суспільстві. І знову ж таки, як і від деяких педагогів і читачів, - нерозуміння актуальності теми.
- Чи це найактуальніша тема для вас? Я саме зібрала робочу групу, і ми готуємось до святкування Дня працівника освіти. Ми готуємо свято, сценарій, будуть нагороди, і не тільки моральні, а й матеріальні. Я разом із своїми колегами відшуковую кошти, подарунки, щоб привітати вчителів. Вибачте за мої емоції. Дуже прикро, що вас більше нічого не цікавить. Так, був наказ, він ще у дії, але хто захоче, то привітає. Як зазначила пані Похиляк, вона особисто проти централізованого збору коштів і подарунків, за які потім учителів змішуватимуть із брудом.
- Завжди казали, що вчитель має стояти на такій висоті, на якій стоїть священик, староста, - каже вона. - А тепер того вчителя під ноги беруть. Тому мені прикро, що ви вишукуєте і порушуєте такі теми. Я ще раз наголошую, що я - проти того, щоб збирали кошти на День вчителя. Але дуже буду рада, коли будуть вшановувати і вітати вчителів ті, хто вважає за потрібне. Я особисто, як начальник, чиновник, шукаю багатих спонсорів, бізнесменів, які вітатимуть учителів разом із нами. Вони отримають не тільки грамоти, моральне задоволення, а й матеріальне.
Також пані Похиляк порадила нам написати позитивний матеріал про освітян. І додала, що жодної скарги в управління з приводу збору коштів не надходило. - Яка проблема? В чому проблема? - дивується вона. - Чорний, темний світ навколо – я раджу писати про позитив. Там, на Сході, стріляють, тут - вбивають, хоч трохи позитиву дайте – згадайте про того вчителя, він заслуговує на добре слово.

"0352.com.ua"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
318