Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → В тернопільській книгарні влаштували провокативний двобій

В тернопільській книгарні влаштували провокативний двобій

29.08.2016, 19:00
У Тернополі відбулися читання експериментальної поезії – «Поедабл». У віршовому тандемі зійшлися два Юрії – Садловський і Завадський.
Уродженець Львова Юрій  Садловський – український поет, літературознавець і перекладач. Популяризатор української культури в Латвії й латвійської культури в Україні. Укладач першого українсько-латиського розмовника. Брат поета Романа Садловського. Автор понад 20 книжок, декотрі з яких вийшли латвійською мовою.
Тернопільський Юрій Завадський – поет, теоретик літератури, видавець, перекладач. Автор десятка поетичних книжок. Відомий передовсім своїми віршами без слів, звуковою поезією та співпрацею з нойзовими гуртами. Учасник шумової формації «Субпродукт».
«Поезія Завадського і Садловського – з категорії «інакшості». Вони не бояться експериментувати. Завадський – це такий найбільш різножанровий український поет-експериментатор. У нього є звукова й анімаційна поезія, гіпертекстова, піксельна. Садловський теж експериментує над формою, але передусім – над змістом. У нього всі поезії – зі словами, але словами він грає», – зауважила модератор зустрічі Юлія Починок.
Творчий вечір відбувся у книгарні «Є». Два Юрії читали вірші по черзі.
Розпочали зустріч із поезії без слів Завадського. На аркуші листа – це набір літер, в інтерпретації автора – ліричні історії, які народжуються в головах слухачів, пише ЗІК.
Садловський читав і поезії, і переклади з латвійської. Зокрема – з фольклору, у якому зберіг ненормативну лексику, яка незвична для вуха українського читача.
«Ми пишемо не зовсім таку поезію, як звикли чути, – пояснив Завадський. – Всі люди такі, що, коли бачать аудиторію, часом намагаються зробити все, щоб їй сподобатися. Так є, бо людина стадна істота. А цього разу ми домовлялися, що будемо читати тексти, які зазвичай не читаємо на людях».
Культура експерименту розвивається і стає все більш популярною, зауважила Юлія Починок. Все більше митців творять у такому руслі, каже вона, й невдовзі так звана нетрадиційна поезія має всі шанси стати в Україні трендом. 

"0352.com.ua"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
189