Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → “В обласну лікарню доставили в стані коми” – подробиці смерті потерпілого у ДТП тернополянина

“В обласну лікарню доставили в стані коми” – подробиці смерті потерпілого у ДТП тернополянина

04.08.2016, 12:30
– Лікарі так робити не мають права, – каже тернополянка Оксана Висоцька. – Це пересічні люди можуть не розібратись, потрібна допомога людині, чи ні. Але щоб медики не побачили, що людина в шоковому стані, що потребує допомоги? Щоб медики сказали дружині, або заспокойте, або забирайте?
Родичі та друзі родини Козаків досі не можуть прийти до тями через смерть 36-річного Анатолія Козака. Ще вранці у п’ятницю, 29 липня, чоловік збирався у візовий центр за візою. А вже близько 11-ї години на пішохідному переході неподалік дому потрапив під колеса Mersedes`а. Чоловіка госпіталізували. Про цю аварію повідомляли у суботу, 30 липня, правоохоронці. За їхньою інформацією, водій вказаного автомобіля, рухаючись проспектом у напрямку кільцевого перехрестя вул. Коновальця-Тарнавського, в межах нерегульованого пішохідного переходу збив чоловіка. Потерпілого забрала до лікарні бригада швидкої допомоги. Далі правоохоронці повідомили, що потерпілий самовільно покинув лікувальний заклад, пише 20 хвилин
Порадили купити серветки
 Утім, таке твердження розходиться із версією родичів. Ті переконують, що медики самі зателефонували дружині із чоловікового номеру. Мовляв, чоловік буйний, не дає згоди на УЗД та томограф, то «або вмовляйте, або забирайте». Рідня припускає, що імовірно, зовнішніх ознак травмування не було чи вони не видались медикам серйозними.
– Ваш чоловік у «першій» лікарні (лікарні швидкої допомоги – ред.) після ДТП. Приїжджайте, – передає слова медиків дружина загиблого Ірина Козак. – Це все, що я почула по телефону. Ніхто мені нічого не пояснив. Я не знала ні обставин, ну абсолютно нічого про ту аварію.
Не отримали пояснень і після приїзду до лікарні. Адже жоден лікар до неї так і не підійшов.
– Анатолій сидів на кріслі, підпер голову, – розповідає кум загиблого Руслан Давосир. – У нього текла кров з носа. Ще якась санітарка, побачивши у дружини повні жмені закривавлених серветок, просто порадила піти в аптеку за серветками. Дорогою додому чоловікові ставало гірше. Родичі кажуть, що він фактично не йшов – ноги були як ватяні. Його вели. Вдома стало ще гірше – почав блювати, з’явились гематоми під очима. Викликали знову швидку.
– Анатолія госпіталізували вже в обласну лікарню, – розповідає Марія Давосир. – Медики з обласної були шоковані діями колег. Не могли того всього збагнути, як такого важкого хворого відправити додому. Не важливо, чи він був згідний на лікування, чи ні. Він не міг в такому стані вирішувати і приймати якісь рішення.
Порадили написати скаргу
Добитись будь-якої правди від лікарів «першої» лікарні дружина спробувала і вдруге. Як тільки доправила додому чоловіка, знову поїхала у медзаклад.
– Коли чоловіка привезли додому, ми ще раз поїхали у першу лікарню, – розповідає Ірина Козак. – Ще там санітарка на мене ще накричала. Присутній лікар сказав, що він заступив на чергування після 16.00 години, тож він нічого не знає. Далі нам показали журнал, де був запис про огляд невропатологом, а в кінці написано, що пацієнт покинув стіни лікарні самостійно. Далі сказали, що можемо в понеділок прийти і на ім’я головного лікаря написати скаргу.
Тим часом в обласній лікарні взялись серйозно за порятунок Анатолія. Щоправда, доставили його туди уже в стані коми. Тут, обстеживши пацієнта, виявили перелом черепа, множинні гематоми, відбій нирок. Чоловіка готували до операції, однак його стан ще не дозволяв її проводити. У суботу, 30 липня, вранці Анатолія не стало. Згодом судмедексперт повідомив, як кажуть родичі, що в чоловіка були множинні переломи черепа, переламані ребра, переламаний таз, відбиті м’язові тканини і т.д. У понеділок, 1 серпня, тернополянина похоронили.
2 серпня дружина почала звертатись у різні інстанції. Зокрема, у прокуратуру зі скаргами на дії медиків. У цій ситуації, доправивши чоловіка в обласну лікарню і будучи незадоволеними діями медиків, родичі зателефонували і в поліцію. Приїхали до них патрульні, взяли пояснення. Яка подальша доля цих свідчень, невідомо. За інформацією прес-служби патрульної поліції, працівники відібрали пояснення і направили рапорт у міськвідділ. А за інформацією прес-служби Головного управління національної поліції, у міськвідділі жодної інформації нема.  Натомість за словами пані Козак, її заяву зареєстрували і вже призначили слідчого.
То вели, то сам йшов…
За роз’ясненнями щодо ситуації ми звернулись і в «першу лікарню» – комунальну міську лікарню швидкої допомоги. На думку медпрацівників, вони зробили все, що від них залежало. Однак, якщо людина не хоче лікуватись, то примусити її не можуть. Такий висновок напрошується із результатів внутрішнього розслідування, яке провели у закладі 2 серпня.
– На нас вже стільки кинули бруду в соціальних мережах, – каже головний лікар Ярослав Чайківський. – Ну, поясніть, що ми мали зробити? Ми не маємо права змушувати пацієнта обстежуватись, лікуватись. Пацієнт був у збудженому стані, не зовсім в адекватному. За словами медперсоналу, відчувався запах алкоголю з рота. Він поводив себе дещо агресивно, погрожуючи, використовуючи нецензурні слова до персоналу, махав руками.
Через це медпрацівники і зателефонували його дружині. Коли вона приїхала, на той момент його вже готували до рентген-обстеження. За словами пана Чайківського, у супроводі медперсоналу і дружини пацієнт пішов в рентген-кабінет. Лікарі у приймальному відділенні чекали, поки він повернеться.
– Потім рентген-лаборант повідомила, що пацієнт відмовився від рентгену. Знову ж таки, нагрубив цьому працівнику, і самостійно, не заходячи у приймальне відділення через центральний вхід покинув лікувальну установу, – додає пан Чайківський.
Поспілкувались ми із медсестрами у приймальному відділенні. Їхні версії також дещо розбігаються із версією головного лікаря. Окрім того, одна з них повідомила – чоловік не хотів лікуватись, постійну кликав донечку Лізу. Був і справді не в адекватному стані. А ще додала, що дружина, забираючи його додому, домовилась з лікарями – поспить трохи вдома, заспокоїться, а потім його знову рідні повернуть в лікарню. Звісно, жодного запису про таку домовленість ніде нема. Також працівники медзакладу заявляють, що носової кровотечі під час перебування у них не було. Як пояснювали родичі, єдине, що міг собі дозволити випити Анатолій – слабоалкоголка «Бірмікс». То чому на шляху у візовий центр, у чоловіка раптом міг з’явитись, як кажуть медики, запах алкоголю, незрозуміло.
До слова, як пояснив нам один медик на умовах анонімності, лікарі у своїй практиці повинні керуватися «лікарським протоколом». Цей документ передбачає правила надання допомоги. Тільки якщо людина власноруч у журналі приймального відділення напише відмову, медики не несуть за неї відповідальності. Дружина покійного каже, що такого підпису він не ставив. Ярослав Чайківський вважає, що у даному випадку йдеться про різні речі. Мовляв, пацієнт просто залишив заклад самовільно.

"0352.com.ua"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
126