Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → Гострий апендицит – хвороба, від якої в Україні помирає до 500 людей щорічно

Гострий апендицит – хвороба, від якої в Україні помирає до 500 людей щорічно

11.06.2016, 21:35

Незважаючи на те, що надворі XXI століття і, здавалося б, усі знають, що таке гострий апендицит, лікарі досі наголошують на несвоєчасному зверненню пацієнтів за медичною допомогою.

Гострий апендицит проявляє себе по різному, в 90-100% людина відчуває болі в епігастрії, думає, що з’їла щось не те і починає самолікування. В аптеці вона купує різні препарати і на якийсь час їй стає легше. Але потім клініка наростає і хворий звертається до лікувальної установи із ускладненням – апендикулярним абсцесом або перитонітом.

«Як правило, біль починається в епігастрії. Симптоми такі ж, як при харчовому отруєнні – болі в шлунку, нудота, блювота, може виникнути одноразовий пронос. А через кілька годин болі зміщуються в праву здухвинну ділянку і утримуються там декілька годин. Хочеться наголосити на тому, що запалення гострого апендициту має певні стадії: на перших стадіях болить в правій здухвинній ділянці, але коли наступає гангрена відростка, людині стає легше, тому до нас пацієнт звертається на другу, третю або п’яту добу, коли апендицит прориває і виникає розлитий гнійний перитоніт», – розповідає завідувач хірургічним відділенням Центральної міської клінічної лікарні Анатолій Богуш.

За його словами, якщо гострий апендицит виявити на ранній стадії, то не потрібні дороговартісні антибіотики чи тривале перебування пацієнта в стаціонарі. Операцію можна зробити лапароскопічним методом, забрати апендикулярний відросток і хворий до доби вже ходить і почуває себе задовільно.

Якщо хворий поступає в занедбаному стані, тоді потрібно всі органи черевної порожнини мити від гнійного забруднення, дренувати, а це означає, як мінімум, два тижні перебування пацієнта в стаціонарі.

Ми звикли до думки, що апендицит – не є серйозним захворюванням. Мало хто знає про небезпеку для життя. За статистикою, від апендициту в рік по Україні помирає до 500 людей, тому це не банальне захворювання.

«Пацієнт має звернутися за допомогою саме до хірурга. В ідеалі, гострий апендицит має бути прооперований в стаціонарі до двох годин, по наших протоколах. Бо запальний процес розвивається надзвичайно швидко, апендикулярний відросток безпосередньо зв’язаний з товстою кишкою, тому вся інфекція, яка є в товстій кишці, при перфорації переходить в черевну порожнину.

Людина не має самостійно встановлювати діагноз. Якщо виникають болі, нудота, болі тривалого характеру, які не проходять 4-5 годин, то хворий має звернутися до хірурга, а не ковтати обезболюючі препарати чи спазмалітики», – наголошує Анатолій Богуш.

Лікарі пояснюють: важливо бути уважними і не пропустити першу стадію захворювання. Адже стан нашого організму, в першу чергу, залежить від нас самих.

"0342.com.ua"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
164