Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаГосподарка → Якою є процедура «оформлення» водіїв, які сіли за кермом напідпитку у Тернополі?

Якою є процедура «оформлення» водіїв, які сіли за кермом напідпитку у Тернополі?

09.06.2016, 20:00
За неповних три місяці у Тернополі впіймали 106 п'яних за кермом. З них 23 вчинили ДТП, з яких п’ять аварій - з потерпілими.
Зупинили водія, підозрюють, що він вживав алкоголь. Запрошують двох свідків, у присутності яких людина дмухає до трубки та фіксують показники алкотестера. Тестер приставляють до апарату, звідки через кілька секунд виходить чек з показником алкоголю в крові. Чек підписує особа, яку перевіряють. Якщо зафіксували стан алкогольного сп’яніння, поліцейські складають постанову за ч. 1 ст. 130 Кодексу про адмінпорушення.
Такою є процедура «оформлення» водіїв, які сіли за кермом напідпитку, розповів 20хвилин інспектор управління патрульної поліції в м. Тернополі Павло Кульбицький.
106 водіїв, які перебували за кермом у стані сп’яніння, впіймали патрульні поліцейські у Тернополі від 12 березня – з часу роботи копів в обласному центрі. З них 23 вчинили ДТП, з яких п’ять аварій - з потерпілими.
Нагадаємо, в Україні планують посилити покарання водіям, які сідають за кермо у нетверезому стані. Пропонують встановити таким порушникам штраф у розмірі 40 тис. грн, а також на 10 років забороняти кермувати автомобілем. Ці пропозиції перебувають ще в стадії обговорення. Законопроект розробляли спільно з правоохоронцями.
Наразі, згідно з чинним законодавством, за перебування за кермом автомобіля в нетверезому стані - штраф від 3,4 тис. грн. Якщо ж п'яний водій попадається вдруге, то позбавляють водійських прав на термін від одного до двох років.
Коментар
Володимир СТРУК, (29 р.), начальник управління патрульної поліції Тернополя: – Водій, який сів за кермо напідпитку – злочинець. Кожен водій повинен бути свідомим, що він несе відповідальність не лише за своє життя та своїх пасажирів, а й інших учасників дорожнього руху. Людина у стані алкогольного сп’яніння нездатна в достатній мірі контролювати свої дії та з необхідною швидкістю реагувати на зміни дорожньої обстановки. А, як відомо, дорога помилок не вибачає і про це свідчить сама статистика: левова частка ДТП трапляється саме з вини нетверезих водіїв. Як показує світова практика, більше жорстке покарання для водіїв напідпитку доволі дієве. За кордоном майже ніхто собі не дозволить сісти за кермо нетверезим, бо знають, що за це суворо покарають. У нас же водії навпаки, сподіваються, що їх «пронесе». А така байдужість часто-густо коштує комусь життя.
Ссылка на источник: http://te.20minut.ua/Podii/yak-oformlyayut-za-pyanku-za-kermom-10512895.html

"0352.com.ua"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
190