Зіткнення мітингувальників з поліцією в стамбульському районі Бешикташ в ніч на понеділок стали найбільш кровопролитними за весь час протестів у Туреччині.
Мечеті, магазини і розташована неподалік будівля університету перетворилися на перев'язувальні пункти, де надається перша допомога пораненим, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Учасники протесту вночі розбирали мостові і зводили з них барикади. Поліція відповідала сльозогінним газом.
Водночас поліція зняла оточення площі Таксим у Стамбулі, звільнивши її для демонстрантів, повідомляє Интерфакс.
Протестувальники відзначили свою перемогу, піднявши шум, грюкаючи каструлями і сковорідками і перекривши автомобільний рух.
"На Таксимі спокійно. Поліція з'явилася за квартал від майдану біля готелів Діван, Hyatt, але не стала захоплювати. Бешикташ вночі став місцем найзапекліших бійок. Це все про Стамбул. Влада намагається залишити за собою в місті хоча б стамбульский офіс премєр-міністра в Долмабахче", - написав у своєму Facebook журналіст Осман Пашаєв.
"Мечеть Безме Алем Валіде Султан відчинила двері для поранених протестувальників і перетворилася на госпіталь. Агресивно налаштована група десь сто осіб із закритими обличчями почала кидати каміння в офіс прем’єра, а також журналістів, які намагалися це фільмувати. Тому для мене зараз незрозуміло хто це - частина радикально налаштованих громадян, чи підготовлені владою провокатори, бо "громадянська опозиція" ще позавчора закликала всіх - ніяких політичних символік, провокацій та насильства", - додав він.
За даними влади, з п'ятниці в Туреччині пройшло близько 90 акцій протесту, в тому числі в таких містах, як Стамбул, Анкара, Анталья, Ізмір і Конья. За цей час на вуличних акціях було заарештовано понад 1,7 тисяч осіб.
У Євросоюзі засудили дії турецької влади. Голова європейської дипломатії Кетрін Ештон висловила "глибоку занепокоєність насильством, яке проявилося в Стамбулі та деяких інших містах Туреччини, а також жаль щодо непропорційного застосування сили деякими співробітниками турецької поліції".
Американський Білий дім, у свою чергу, закликав Туреччину до стриманості. У заяві офіційного представника відомства Лаури Лукас наголошується, що мирні демонстрації "є частиною демократичних проявів", а тривала стабільність у Туреччині може бути досягнена тільки забезпеченням "фундаментальних свобод: слова, зборів і спілок".
Протестувальників підтримали також хакери з угрупування Anonymous. Вони атакували сайт турецького президента Абдулли Гюля, а також низку інших урядових сайтів, включаючи сайт правлячої партії і сторінку прем'єр-міністра.
Фото та фідео з Facebook Мустафи Найема
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: