Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаВ світі → Освіта за кордоном в Польщі: ціна, переваги і етапи вступу

Освіта за кордоном в Польщі: ціна, переваги і етапи вступу

02.06.2017, 06:15

Давно вже довела свою високу якість система освіти європейських країн. Тут дуже вимогливо ставляться до студента, зате на виході виходить відмінний фахівець, якого готовий із задоволенням прийняти роботодавець. Якщо говорити про співвідношення якості освіти, співвідносно з ціною, тоді випускникам вітчизняних шкіл можна порекомендувати саме навчання в Польщі. Тут якість навчання знаходиться на дуже високому рівні, а ціни на нього відносно невеликі, особливо якщо порівнювати з Західною Європою. Плюс, Польща з нами є сусідами, тому витрати на дорогу будуть теж невеликими, та й завжди можна буде без проблем дістатися додому за короткий термін. Тому якщо вибирати освіту за кордоном, оптимальним варіантом буде все-таки Польща.


 

Європейський диплом в університетах Польщі

Перш за все, приваблива можливість отримати європейський диплом. З огляду на те, що Польща є членом ЄС, і якість освіти тут європейська, вона відповідає вимогам ECTS (інакше кажучи, Європейської системи переказу та накопичення балів), а також ISCED (в перекладі, Міжнародної стандартної класифікації освіти). Після закінчення навчання в Польщі ви зможете без проблем знайти роботу не тільки в Польщі, але і будь-який іншій країні. Звичайно, для цього необхідно буде знання мови країни, в якій ви будете шукати роботу. Також у більшості студентів є можливість отримати два дипломи. Яким чином це відбувається? Наприклад, якщо обраний для навчання університет Польщі співпрацює з програмою ERASMUS (а до таких університетів зараховується більшість польських ВНЗ), студент може на кілька семестрів поїхати на обмін в університет іншої країни.

Наскільки польська система освіти відрізняється від української?

Не можна сказати, що система освіти в Польщі якимось чином відрізняється від української. Тому вона буде зрозуміла кожному абітурієнту, не кажучи вже про його батьків. Тут також є бакалавріат і магістратура, тільки кількість семестрів навчання може відрізнятися, залежно від обраної спеціальності. Наприклад, навчаються на бакалавріаті 3-4 роки. 6 семестрів навчаються студенти, які вважали за краще вибрати гуманітарні спеціальності, а 7-8 семестрів необхідно буде для вивчення технічних наук. В Україні навчання на бакалавріаті становить 4 роки, в магістратурі - 1-2 роки, також залежно від спеціальності. Таким чином, освіта в Польщі https://mojaedukacja.com/vyja-osvita-polshi, для українців за часовими рамками буде займати від 3 до 6 років, що є нормальною практикою в будь-якій європейській країні. Практично кожен університет пропонує післядипломну освіту в Польщі. Потрібно відзначити і можливість навчання англійською мовою, яку надає практично кожен університет. Кількість спеціальностей, на яких навчання проводиться англійською, обмежена, але у вас буде можливість вибрати університет, де таке навчання буде доступно.

Можна також отримати і заочну освіту в Польщі, якщо хочете одночасно вчитися і працювати. Звичайно, якість такої освіти буде істотно відрізнятися від стаціонарного, це потрібно добре розуміти. Є спеціальності, які не мають заочної форми навчання - наприклад, це медична освіта в Польщі.

Друга вища освіта: актуально це?

Звичайно, другу вищу освіту в Польщі доступно кожному. Наприклад, закінчивши вітчизняний університет і не знайшовши хорошого робочого місця, багато молодих людей їдуть до Польщі здобувати другу вищу освіту. Це також може бути пов'язано з більш широким вибором спеціальностей, які можуть запропонувати ВНЗ Польщі. Завдяки сучасному обладнанню і висококваліфікованим викладачам-практикам доступні такі напрямки, як біоінженерія, біофізика, біохімія, нанотехнології і т.д., які у нас тільки починають розвиватися.

Основні етапи вступу на навчання до Польщі

Назвемо основні етапи вступу, завдяки чому вам буде нескладно розібратися і зібрати потрібні документи для освіти за кордоном. У будь-якому випадку, за будь-якими додатковими питаннями вам варто звернутися на проект MojaEedukacja. Там зможуть детальніше розповісти про кожен цікавить вас аспекті. А тепер перейдемо до етапів вступу, які цікавлять кожного абітурієнта.

Вибір спеціальності

Отже, етап перший - вибираємо спеціальність. Вам потрібно добре розібратися, яку спеціальність хоче отримати абітурієнт. Зараз дуже активно розвиваються технічні спеціальності, а також всі сфери, пов'язані з IT. Тому варто промоніторити ринок і дізнатися, які спеціальності будуть найбільш затребуваними через 5 років. Тоді можна буде легше визначитися з навчанням в Польщі, підібравши потрібну спеціальність. Перейдемо до наступного кроку, коли з першим ви точно визначитеся.

Вибір університету

Етап другий - моніторимо університети, в переліку яких є потрібна вам спеціальність. Враховуйте, що польські університети йдуть в ногу з часом, тому тут ви завжди знайдете найновіші спеціальності. Вибираючи університет, варто враховувати кілька факторів: його престиж (радимо ознайомитися з рейтингами таких ВНЗ), цінові пропозиції, плюс приватний це університет, або державний. Плюс враховуйте, де цей університет розташований. Освіта за кордоном https://mojaedukacja.com/navchanna-za-kordonom, особливо в Європі, в будь-якому випадку буде якісним. Але варто уважно підібрати всі ці фактори, щоб майбутній студент був задоволений.

Збір документів

Етап третій - збираємо документи. Одним з найбільш важливих документів буде оригінал атестата. Якщо ви вирішили вступити на навчання в Польщі англійською мовою, тоді вам потрібен додатковий документ - сертифікат про здачу іспиту на знання конкретно англійської мови. Причому рівень тесту повинен бути не нижче, ніж B2. Якщо ж навчання будете проходити польською мовою, тоді потрібен відповідний сертифікат про знання цієї мови, тільки його рівень буде трохи нижче - B1. Решта документів будуть чисто формальними - це ксерокопії паспортів, фотокартки та інше.

До кого звернутися за допомогою при подачі документів до польського ВНЗ?

Якщо вам складно визначитися з вибором спеціальності або університету в Польщі, можете звернутися в проект MojaEdukacja. Представники проекту співпрацюють більше ніж з 500 польськими університетами та можуть надати повну інформацію про рейтинг польських ВНЗ, вартість навчання в Польщі

Вартість навчання та проживання в Польщі

Попередньо, перед вступом до університету, батьки разом з абітурієнтом добре прораховують витрати, які сім'ї потрібно буде оплачувати під час навчання за кордоном. Після цього зважуються всі за і проти такої навчання, вибирається відповідний університет. Найбільш вигідно для вітчизняних абітурієнтів вступ саме до університетів Польщі, з огляду на безліч факторів - від ціни за навчання до близького розташування країни. В такому випадку з країн Європейського Союзу Польща якраз є оптимальним варіантом, який вважають за краще більшість сімей. Тут дуже гарна якість освіти, наявність сучасного обладнання та викладачів-практиків. Всі ці нюанси сприяють вибору польських ВНЗ. Залишилося тільки розрахувати, який же приблизно буде вартість навчання в Польщі, якими будуть умови проживання майбутнього студента. На приблизному підрахунку таких витрат ми і зупинимося, розбивши їх на невеликі пункти.

Навчання на бакалавріаті

Спочатку вам потрібно буде визначитися, в якому університеті ви хочете вчитися. Це може бути як державний, так і приватний ВНЗ. Більш престижним, і, відповідно, дорогим, є навчання саме в державних університетах. Скільки коштує навчання в Польщі в таких навчальних закладах? Тут також потрібно враховувати, що бакалаврат для гуманітарних спеціальностей триває 3, а не 4 роки, як це зазвичай прийнято в нашій країні. В середньому, вартість навчання в Польщі для українців в таких університетах становитиме близько 2-х тис. Євро в рік. Ціна може бути і нижче - від 1200 євро. Такі університети зазвичай знаходяться в рейтингах кращих ВНЗ країни, тому і вартість тут відповідна. Тут знаходяться великі лабораторії, є можливість розвиватися в науковому плані, якщо це цікавить студента.

Приватні ВНЗ Польші пропонують більш вигідні цінові позиції: ціна за рік навчання в даному випадку буде становити близько 900 євро. Навчання в Польщі англійською зазвичай буде коштувати трохи дорожче, адже тут викладачі повинні досконало володіти не тільки своїм предметом, а й англійською мовою. Відповідно, ваш диплом після закінчення такої навчання в Польщі буде більш престижним.

Безкоштовне навчання: наскільки це можливо?

Кілька слів треба сказати про безкоштовне навчання в Польщі. Взагалі, чи можливо таке? На сьогоднішній день деякі державні університети пропонують таку можливість не тільки для польських, але також і для українських абітурієнтів. Для цього необхідно мати карту поляка. Але навіть в цьому випадку вам доведеться на рівних умовах з поляками проходити конкурс, щоб потрапити на безкоштовне місце. Є ще одна можливість - гранти на навчання в Польщі для українців. Отримати такий грант хоча і складно, але дуже реально. Потрібно добре вивчити грантові програми, які пропонує Польща. Найчастіше, вони пов'язані з наукою і спрямовані на подальше навчання перспективних дітей в своїй країні. Вартість навчання в Польщі також можна знизити, беручи участь в таких програмах і перемагаючи в них.

Магістратура

Перейдемо до наступного етапу навчання - магістратурі. Тут є два варіанти: ви можете отримати освіту в Польщі на рівні бакалавра, а потім отримати магістерський диплом. Є і другий варіант, коли студенти отримують ступінь бакалавра в своїй країні, а далі їдуть вчитися на магістратуру в Польщу. У будь-якому випадку, зараз нас більше цікавить ціна навчання в Польщі. Тут також все буде залежати від статусу університету, а також обраної вами спеціальності. У приватних університетах рік навчання також буде коштувати в середньому 900-1000 євро, а ось в державних ціна буде на порядок вище. Для прикладу візьмемо кілька спеціальностей: дорожче обійдеться навчання медиків, тут потрібно буде заплатити близько 9 тис. Євро, хіміків - близько 5 тис. Євро. Навчання на гуманітарних спеціальностях буде коштувати близько 2-х тис. Євро за рік. Всього таке навчання залежить від спеціальності і триває 2-4 семестри (відповідно, 1-2 роки). Близько 1 тис. Євро обійдеться рік навчання в магістратурі приватних університетів. Заочне навчання в Польщі буде коштувати дешевше десь на 10%, це залежить від університету. Звичайно, набагато цікавіше й ефективніше вчитися на денній формі, тоді ваші знання будуть відповідати отриманому диплому, що завжди привертає роботодавців.

Які будуть витрати на проживання?

Тут все буде залежати від приміщення, в якому ви будете жити - це може бути наймана квартира або гуртожиток. Багато університетів в Польщі зазвичай пропонують житло в гуртожитках, такий варіант буде значно дешевше. В середньому ціна на таке проживання складе близько 100 євро, якщо ви в кімнаті хочете жити самостійно - 200 євро. Квартира обійдеться десь 350 євро. Харчування буде коштувати близько 100 євро на місяць, якщо брати середні витрати студента.

Більш детально розібратися з усіма витратами, вибрати відповідну спеціальність і університет можна, звернувшись до фахівців проекту MojaEdukacja, які безпосередньо співпрацюють з польськими університетами та володіють повною інформацією про всі можливі витрати.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
699