Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Главная страницаВідео ролики → Загроза заборони Telegram: у РФ почався бум VPN і проксі-серверів

Загроза заборони Telegram: у РФ почався бум VPN і проксі-серверів

13.04.2018, 01:15
В останні два дні в Росії зростає популярність проксі-серверів і VPN. Ці сервіси стали частіше завантажувати перед засіданням суду 13 квітня за позовом Роскомнадзора про блокування месенджера Telegram, пишуть Ведомости.
Так, раніше кількість встановлень бота для Telegram Socks5 Bot в Росії досягало двох тисяч на день, 11 квітня проксі-бот встановили понад сім тисяч користувачів, 12 квітня – більш як 67 тисяч. 
За оцінкою засновника сервісу ком'юніті-аналітики Combot Федора Скуратова, VPN або проксі-сервіси в Росії встановлять понад 50% користувачів, які продовжать користуватися месенджером. 
Тиждень тому в компанії-розробника рішень в галузі кібербезпеки Veesecurity було близько дев'яти тисяч користувачів проксі-сервера, а нині клієнтська база становить 1,5 мільйона, повідомив засновник компанії Олександр Літрєєв. 
За даними MediaScope, аудиторія Telegram в Росії з урахуванням користувачів десктопної версії в лютому становила 12,2 мільйона осіб, за даними Combot, в березні месенджером користувалися 15 мільйонів росіян. 
Нагадаємо, 6 квітня Роскомнадзор попросив Таганський суд заблокувати Telegram за відмову компанії виконати законні обов'язки організатора з поширення інформації і передати ФСБ ключі шифрування, щоб спецслужба могла прочитати переписку користувачів. 
Telegram подав позов до Верховного суду і вимагав визнати наказ ФСБ незаконним. Верховний суд РФ відхилив цей позов. Після цього Роскомнадзор дав Telegram 15 днів на передачу ФСБ ключів шифрування, цей термін закінчився 4 квітня.
Засновник Telegram відмовився передати ФСБ ключі шифрування 
12 квітня Роскомнадзор попросив суд негайно заблокувати Telegram у Росії в разі задоволення позову про його блокування.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтеся на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Джерело "korrespondent.net"


 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
 
310