Відео ролики » Бюджет втратить п'ять мільярдів на акцизі на бензин - експерт


16:31 от admin
Мінфін у своїх пропозиціях щодо коригування Податкового кодексу зберіг акцизну пільгу при випуску палив з підвищеним вмістом біоетанолу, що призведе до широкої практики кустарного виробництва бензинів, в результаті чого бюджет недоотримає п'ять мільярдів гривень, вважає директор "Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.
"Мінфін підвищує ставки акцизів для звичайних бензинів і при цьому залишає лазівку для відходу від сплати акцизів при випуску альтернативних палив. Ця щілинка швидко перетвориться на велику дірку, куди витечуть всі податки, які так хоче отримати Кабмін", - заявив Куюн, зазначивши, що в первинному варіанті урядового законопроекту ставки акцизів на традиційні і звичайні палива були рівними.

За його словами, на сьогодні внутрішні виробництва альтернативних палив ніким не контролюються, немає постійно чинного контролю за якістю цих палив, у зв'язку з чим масштаби зловживань для отримання зниженої ставки акцизів величезні.

"Ніхто, крім виробника цих палив, на сьогодні не знає, скільки там цих біокомпонентів - 30%, 10% і чи є вони там взагалі. Але пільгу щодо акцизу вони отримують", - говорить Куюн.

За оцінками "Консалтингової групи "А-95", в 2015 році без податків на ринок надійде близько 600 тисяч тонн бензину - близько 25% від споживання країни, що еквівалентно бюджетним втратам у розмірі 3,3 млрд грн. Найбільша частка в цих поставках належить виробникам альтернативних палив.
З урахуванням підвищення акцизів і збереження "чорних" і "сірих" схем ухилення від податків експерт прогнозує збільшення бюджетних втрат в 2016 році до 5 млрд грн.

На його думку, для підтримки спиртової галузі було б доцільно вдатися до прямих дотацій виробників біоетанолу та розробити програму щодо поступового обов'язкового додавання біокомпонентів в моторні палива.

Нагадаємо, в законопроекті №3688 "Про внесення змін до Податкового кодексу", уряд запропонував у першому півріччі 2016 року збільшити на 13% ставки акцизів на моторні палива та зберегти 50%-ву пільгу щодо акцизу для альтернативних палив з підвищеним вмістом біоетанолу.

Основним аргументом на цю користь було збільшення надходжень до бюджету, а також ліквідація схем щодо відходу від оподаткування при випуску альтернативних палив.

Зазначимо, бюджет-2016 досі не прийнятий.

"korrespondent.net"