Суспільство » Чому не вдається завагітніти?


01:55 от admin
Дуже багато сімейних пар, які тільки почали «працювати» над вагітністю, та не отримали бажаного результату через місяць-другий, поспішають самі ставити собі діагноз «безпліддя». Чи правильно це? Коли насправді можна говорити про безпліддя і як його лікувати? Центр Матері і Дитини наголошує, що говорити про безпліддя можна лише тоді, коли ви зазнаєте невдач у плануванні вагітності протягом року і довше. Але і це не є підставою для таких висновків, переш за все, варто пройти обстеження у кваліфікованих фахівців, отримати належну консультацію, здати всі необхідні аналізи і лише тоді аналізувати проблему. Чому найчастіше не вдається завагітніти?

Приходить час, коли жінка каже: «я хочу дитину», але чи усвідомлює вона до кінця значення слова «хочу»? І чому підсумком тривалих старань є «я не можу завагітніти»? Тут криється велика психологічна причина «безпліддя». Не рідко жінка хоче завагітніти, щоб:

- прив'язати до себе чоловіка
- для усвідомлення власної важливості
- змінити своє життя і змусити себе щось робити.

Важливим фактором, чому не виходить завагітніти, може виявитися страх. Страх пологів, страх після пологів втратити колишню привабливість, або навіть підсвідома думка про те, що до виховання та утримання дитини жінка не готова. Все це – психологічні фактори. І з ними справитися самотужки дуже важко, іноді – неможливо, тому тут часто потрібна підтримка кваліфікованого фахівця (психолога).

Причина, чому жінка не може завагітніти, може таїтися як в організмі жінки, так і в організмі чоловіка (чоловіче і жіноче безпліддя), а тому пройти повне обстеження повинні пройти обоє. Для цього варто записатися на бесіду з репродуктологом. Чоловік і жінка повинні провести тести на наявність інфекцій, які передаються статевим шляхом, тому що саме вони можуть бути основною причиною безпліддя.

Для представників сильної половини людства огляд у лікаря і діагностика потенційного безпліддя є досить нескладними. Пройти додаткові обстеження варто також у андролога, з яким ви зможете проконсультуватися з приводу чоловічого безпліддя.

А ось для представниці прекрасної половини людства все трішки складніше – жінці потрібно буде пройти обстеження УЗД органів малого тазу. Якщо явних симптомів безпліддя не виявлено, проводяться:

- діагностика гормонального фону і функціонування яєчників
- гістероскопія
- перевірка прохідності маткових труб
- імунологічна сумісність партнерів.