Для того щоб виробники хліба не працювали у збиток, батон на київських прилавках повинен коштувати 4 гривні, а український хліб - 5 гривень.
Про це в інтерв'ю газеті "Дєло" заявив глава ПАТ "Київхліб" Володимир Череда.
"Щоб вийти на мінімальний рівень рентабельності 12%, нормальна ціна повинна бути в роздрібній торгівлі як мінімум 4 гривні за 500-грамовий батон вищого гатунку, український хліб повинен коштувати 5 гривень. Це мінімальна ціна, яка дасть можливість підприємствам розвиватися", - підкреслив він.
За його словами, подорожчання хліба в столиці - це лише питання часу.
Череда спрогнозував, що, найімовірніше, чекати підвищення цін варто на початку 2013 року.
Він також пояснив, що за два роки вартість хлібобулочних виробів не переглядалися, але повністю змінилися ціни на всі складові.
"Це призвело до того, що рентабельність для хліба в Києві стала мінус 6%", - зазначив він.
"Щодня підприємства об'єднання "Київхліб" випускають майже 600 тонн хлібобулочних виробів. Держава регулює практично всі сорти хліба, крім 15% сортів поліпшеної рецептури і здобних виробів, але 15% не можуть перекрити 85% ", - сказав Череда.
Він зазначив, що хліб випікається не з однієї тільки муки, якої в ньому всього 40%.
"Так ось, вартість тонни борошна в червні 2012 року становила 2,802 тисячі гривень, а сьогодні закупівельна ціна – 3,360 тисячі гривень. За 2012 рік підросли ціни на газ (на 52,5%) та електроенергію (25,2%)", - відзначив голова "Київхлібу".
"Також в цьому році вже тричі переглянули мінімальну заробітну плату. Хочу звернути увагу, що зарплата у нас 100% офіційна, і ми платимо всі податки. Транспортні витрати на тонну перевезеної продукції зросли з 350 гривень до 460", - додав він.
До того ж, за його словами, зношеність основних фондів підприємств "Київхліб" доходить до 50%, а якісне обладнання можна купити лише за кордоном.
Через це виробники хліба прив'язані до курсу долара.
Нагадаємо, 12 листопада "Київхліб" підвищив ціни на хліб "Український столичний подовий" та нарізний батон на 0,68 гривні до 4,68 гривні і на 0,34 до 3,84 гривні відповідно. Проте 16 листопада на вимогу влади ціни на хліб повернулися на колишній рівень.
|